הווידוי של הרב ברלנד בבית המשפט

ביהמ"ש אישר את הסדר הטיעון עם הרב ברלנד וגזר עליו 18 חודשי מאסר, מתוכם ירצה עוד 10 חודשים. במהלך הדיון בבית משפט השלום בירושלים התוודה הרב הנאשם על חטאיו, "על מעשיי בימי התנ"ך הייתה מגיעה סקילה ושריפה, אבל היום החוקים הם שונים – יש הקלות", הודה הרב והתחרט על מעשיו. {"בתנ"ך היו סוקלים אותי"}

על רקע עסקת הטיעון בין הרב ברלנד לפרקליטות, הרב אליעזר ברלנד, במהלך הדיון בבית משפט השלום בירושלים התוודה הרב הנאשם על חטאיו, "על מעשיי בימי התנ"ך הייתה מגיעה סקילה ושריפה, אבל היום החוקים הם שונים – יש הקלות", הודה הרב.

ביהמ"ש אישר את הסדר הטיעון עם הרב ברלנד וגזר עליו 18 חודשי מאסר, מתוכם ירצה עוד 10 חודשים.

"אני מתחרט מעומק הלב על כל פגיעה שלי באיש ובאישה שנגרמה במישרין או בעקיפין", תיאר הרב שהורשע בעבירות של מעשים מגונים והטרדות, וצפוי להישלח למאסר של שנה וחצי בלבד.

לאחר שהוגשה בקשה להסדר טיעון בעניינו של הרב ברלנד – נחשפו תמלילי התצהירים המצמררים של אחת המתלוננות בפני בית המשפט. עוד נחשפו תמלילים של בעלה, שהותקף על ידי חסידיו של הרב. השניים סיפרו על מסכת ייסורים קשה שהם עוברים מאז התפוצצה הפרשה.

"אינני יכולה לתאר את הסבל המתמשך שהנאשם גרם לי, הן כשתקף אותי והן לאחר מכן", סיפרה האישה. "מבחורה צעירה בת 18 שזה עתה התחתנה עם בחיר ליבה יחד עם כל הרגשות והתקוות לחיים של אהבה ועתיד מזהיר, חיי התהפכו בן רגע. הנאשם שהיה עבורי דמות נערצת, אב רוחני, והסמכות, פגע בי אנושות. נכנסתי אליו בחרדת קודש לקבל ממנו ברכה והוא נצמד אלי הכניס את ידו ל… שלי……… ושערות זקנו נכנסו לפי".

"מאז שזה קרה, אני לא אותה אשה שהייתי. אני קמה מסוייטת בלילות, חולמת איך שהוא מטריד אותי", שחזרה. "מאז התקיפה שתקף אותי הנאשם ה'צדיק', איני יכולה לקיים יחסי אישות ראויים עם בעלי. אני נרתעת ממגע , אני נזכרת איך הרב פגע בי ובא לי להקיא. הנאשם גזל ממני את שמחת החיים שהייתה לי, הייתי כלה צעירה ותמימה שחייה נהרסו בן לילה".

עוד סיפרה האישה על היחס מנאמניו של הרב, שלטענתה רודפים אותה ואת בעלה,  "מאז שהעזתי להתלונן, לפני כארבע שנים, ועד היום, אני נרדפת עד צוואר, על ידי חסידיו ועושי דברו. לנאשם הייתה היכולת להפסיק זאת, אילו רק היה חפץ בכך, והוא לא זו בלבד שלא עשה כן אלא אדרבא, הסית נגדי ונגד בעלי, ואף שלח אנשים לתקוף את בעלי בצורה חמורה, 'לשבור לו את העצמות' ושניים מחסידיו של הנאשם אכן ביצעו את הוראתו".

"אם הנאשם ייצא בקרוב לחופשי חיי יהיו נתונים בסכנה פשוטו כמשמעו", היא הזהירה. "אם בעבר הנאשם הורה לחסידיו לשבור לבעלי את העצמות, ובעלי הוכה עד שנזקק לטיפול רפואי, ולתפרים, וזאת רק בגלל שהוא סיפר שהוא ראה אותו מקיים יחסים עם אחת מהחסידות, מה יקרה עכשיו, לאחר שבגלל תלונתי הנאשם ישב בכלא?".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. איפה כל החסידים שהגנו וגידפו את כל מי שהכפיש את "הרב הצדיק"

  נו בוודאי יטענו כולם כי "מודה ועוזב ירוחם"

  אל הטרור שהנהיגו בעקבות מעשיו לא יסולח ולא יכופר….

  אוי לבושה

  אמיר |
  הגב