הוונדליזם בהר הזיתים: "המשטרה נכשלה"

בעקבות הוונדליזם בהר הזיתים: מקלב פנה במכתב לשר לביטחון פנים: "המשטרה נכשלה בהתמודדות מול הוונדליזם בהר הזיתים"

 

בעקבות הוונדליזם המזעזע והפוגרום הקשה שבוצע על ידי צעירים פלסטינים רעולי פנים שניתצו בשבת האחרונה באכזריות ובברוטליות עשרות מצבות בהר הזיתים, קורא סגן יו"ר הכנסת, ח"כ הרב אורי מקלב (יהדות התורה) לכנס דיון פגרה דחוף בוועדת הפנים של הכנסת בנושא, על מנת למצוא פתרון נחרץ והולם לוונדליזם הנמשך בהר הזיתים.

במכתב ששיגר ח"כ הרב מקלב ליו"ר ועדת הפנים של הכנסת, ח"כ מירי רגב, הוא מציין כי "מערך ההגנה בהר הזיתים בו הושקעו מיליוני שקלים, כולל ההחלטה להקים תחנת משטרה מיוחדת למזרח ירושלים – מרחב קדם ורישות הר הזיתים כולו במצלמות אבטחה – התגלה כלא יותר – היימ'נמר של נייר', לאחר שקבוצת פורעים קטנה, רעולת פנים, השחיתה את המצלמות והרסו כל שעלה על רוחם הזדונית וחסרת המעצורים.

למקום אמנם הוזנקו כוחות מג"ב, אך לדברי ח"כ הרב אורי מקלב הם גילו אוזלת יד חמורה ולמרות נוכחותם במקום לא התערבו כלל בנעשה ולא הפסיקו את מסע הפרעות הנורא. "התחושה הקשה שאופפת אותנו לנוכח ריבוי ההתפרעויות הללו שחוזרות ונשנות על עצמן בצורה רוטינית בהר הזיתים, היא כי הוונדליזם הזה הפך לחלק בלתי נפרד מהפרות הסדר המתרחשות בארצנו", כותב ח"כ הרב מקלב ומציין כי "אלמלי אירוע כזה היה מתרחש באחת ממדינות אירופה, הרי שהדבר לא היה עובר בלי תגובה נחרצת מכל הנוגעים בדבר מהאחראי הזוטר ועד לראש הממשלה".

"לנוכח חרפה מבישה זו והביזיון החמור בכבוד המתים שוכני עפר, החוזר על עצמו פעם אחר פעם, אבקשך לכנס בדחיפות את ועדת הפנים, על אף פגרת הכנסת, על מנת לדון בנושא רב חשיבות זה, כשאדיו עדין חמים והמאורע ופרטיו צורבים עדין את הזיכרון במכות אש", סיכם ח"כ הרב מקלב את מכתבו.

במקביל שיגר ח"כ הרב אורי מקלב מכתב גם לשר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ, בו דרש ממנו למצוא פתרונות אופרטיביים לשמירה על הר הזיתים וביטחון המתפללים. "למרות אינספור הבטחות מצד כלל גורמי המשטרה ושלך, שוב נכשלת המשטרה בניסיון להשליט סדר בהר הזיתים ואוזלת היד הזו נמשכת באין מפריע", כתב ח"כ הרב אורי מקלב במכתבו ומציין כי "לא מדובר במחילות או במנהרות נסתרות שאין יודעים עליהם, אלא בפורעים רעולי פנים שמבצעים את מעשיהם לאור יום, כאשר המשטרה יודעת על המעשים ואינה מתמודדת עמם. נוצר מצב אבסורדי שלמרות כל מה שנעשה אנו נמצאים באותו מצב שהיה קיים עוד לפני שנים על הר הזיתים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.