הוועדה לצדק חלוקתי: "די לאפליית החרדים בפריפריה"

חה"כ זוהר: "קליטת האוכלוסייה החרדית בערי הפריפריה לוקה בחסר"

הועדה המיוחדת לצדק חלוקתי ולשוויון חברתי קיימה אמש דיון בנושא בחינת השירותים לקליטת אוכלוסייה חרדית בערי הפריפריה. חה"כ זוהר: "קליטת האוכלוסייה החרדית בערי הפריפריה לוקה בחסר, משום שמשרדי הממשלה האמונים על הטיפול ועל התאמת הצרכים והמענים לאוכלוסייה זו, לא עושים די בנושא ולא פועלים ליישום החלטות ממשלה והסכמים"
חה"כ יעקב אשר הדגיש כי הדיון חשוב לאג'נדה של חיזוק הפריפריה. "בסופו של יום אין שיתוף פעולה ורצון של המדינה ללכת ולקבל את הציבור החרדי. אפשר לפתור את הבעיה הזאת רק אם המדינה תראה שאכפת לה. התנגדנו לעניין של היישוב כסיף – בואו נתחיל את כסיף כרגע במקומות קטנים יותר כמו אופקים ונתיבות".
במהלך הדיון העלתה חה"כ פדידה את סוגיית המקוואות המופלות לרעה בתקצוב ביישובי הפריפריה: "מקווה זה מצרך בסיסי. כשאין מקוואות אתם פוגעים בהמשך קיומו של העם היהודי"
דבורה אייפרמן מנהלת אגף מבני דת במשרד לשירותי דת הסבירה כי משרדה מתקצב באופן שוטף ואחיד בכל היישובים במדינה. "אנחנו הגורם המתקצב אבל הרשות המקומית היא זאת שבונה ומחלקת את התקציב". יו"ר הועדה זוהר דרש מהמשרד לפעול לשינוי שיטת התקצוב למימון הקמת מקוואות. "הרשויות המקומיות בפריפריה נמצאות במצב סוציואקונומי נמוך במקרים רבים ולכן שיטת המצ'ינג לא מתאימה שם. המנגנון היום יוצר אפלייה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.