הוחלט: החכי"ם בן צור ומקלב יכהנו כחברי ועדת חוק הלאום

ועדת הכנסת אישרה את הרכב הוועדה המשותפת לוועדת הכנסת וועדת חוקה, חוק ומשפט לדיון בחוק הלאום, הוועדה תהיה בת 16 חברים, 8 מכל ועדה ( 9 קואליציה ו-7 אופוזיציה):

ועדת הכנסת אישרה את הרכב הוועדה המשותפת לוועדת הכנסת וועדת חוקה, חוק ומשפט לדיון בחוק הלאום. בראש הוועדה יעמוד ח"כ אמיר אוחנה

לדברי יו"ר ועדת הכנסת ח"כ יואב קיש- "אנחנו רואים חשיבות בכך שהליכוד יוביל את הצעת החוק. יכולנו לעשות זאת גם במסגרת ועדת חוקה אבל מצאנו לנכון להקים ועדה משותפת, כפי שנעשה בעבר בדיון על חוק יסוד משאל עם. בניגוד למה שרצו בהתחלה שמרנו על פרופורציה מתאימה להרכב וליחסי הכוחות בכנסת הנוכחית".

יו"ר הוועדה המשותפת, ח"כ אמיר אוחנה: "הקמת הוועדה המשותפת שתעסוק אך ורק בנושא הזה מדגישה את החשיבות שהממשלה רואה לעניין. הוועדה תורכב מנציגות של הקואליציה והאופוזיציה ואני מסכים שיש מקום לפחות ל-2 נציגים של הרשימה המשותפת, לאור העובדה שמדובר בחוק רגיש שיש לו השלכות על המיעוט הערבי בישראל. אני לא מחויב לאף נוסח, אשמע את כל ההצעות ואנסה להגיע להסכמות ככל שניתן, לפחות בקרב המפלגות הציוניות, כדי להביא את הרעיון הציוני לכדי מימוש".

ח"כ אחמד טיבי: "החוק הזה מתאים לדמויות ולטיפוסים של הממשלה הנוכחית. אבל מה נפל על רה"מ בימים האחרונים שהוא רץ להביא את זה דווקא עכשיו? לא אפקט גבאי אלא אפקט הצוללות. בכל פעם שיש מצוקה או חקירות, יש חוק לאומני וגזעני. השפה הערבית יוצאת מהרגבים במקום הזה, זה הקשר שלנו לאדמה הזאת ואי אפשר לבטל אותו. אתם מנסים לבטל סממן לאומי של קולקטיב לאומי. יכול להיות שבסוף תצליחו להעביר את החוק הזה, אבל יש לנו רק מולדת אחת- בטייבה, ביפו, בנצרת, ברהט ובגליל ואנחנו ניאבק בו".

הוועדה תהיה בת 16 חברים, 8 מכל ועדה ( 9 קואליציה ו-7 אופוזיציה):

ח"כ אמיר אוחנה – יו"ר, ח"כ נורית קורן, ח"כ מיקי מכלוף זוהר, ח"כ יואב בן-צור, ח"כ ניסן סלומינסקי, ח"כ אורי מקלב, ח"כ רוברט אילטוב, ח"כ טלי פלוסקוב, ח"כ אברהם נגוסה, ח"כ ציפי לבני, ח"כ אוסמה סעדי, ח"כ יואל חסון, ח"כ יעל גרמן, ח"כ איילת נחמיאס-ורבין, ח"כ עבדאללה אבו-מערוף, ח"כ מיכל רוזין.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.