הוט מובייל מובילה מהפיכה: שיחות דרך WIFI במקומות ללא כיסוי

השירות יהיה מועיל למשתמשים הסובלים מכיסוי סלולרי חלש

הבוקר הודיעה חברת הוט מובייל כי בכוונתה להציע ללקוחות דור 4 עם מכשירים תומכים, שירותים של שיחת טלפון מבוססת IP על גבי רשת דור 4 ( VoLTE) ועל גבי רשתות אינטרנט אלחוטי (VoWiFi) כמו גם שירותים עשירים יותר כגון שיחות וידאו על LTE.

למרות הפריסה המתקדמת של אנטנות דור 4, במרבית הרשתות הסלולאריות בעולם (ובישראל) מקובל לבצע את שיחות הטלפון דרך רשת דור 3. גם כשאנו גולשים על דור רביע השיחה עוברת באופו אוטומטי לדור שלישי .

הטמעת VoLTE מאפשרת קיום שיחות באיכות גבוהה יותר, זמן הקמת השיחה מתקצר משמעותית, וכן נטרול רעשי סביבה. כמו כן הטכנולוגיה מאפשרת להעביר את השיחה על גבי תשתית WiFi לדוגמה בתוך מבנה או חדר פנימי בבית שבו הקליטה הסלולארית חלשה יותר. בנוסף, מאפשרת הטכנולוגיה את פיתוחם של שירותי תקשורת מתקדמים המשלבים קול, וידאו ואמצעי מדיה אחרים באיכות גבוהה.

הלקוחות יוכלו לחייג מהסמארטפון שלהם תוך שימוש ב-Wi-Fi ומספר הטלפון הנייד הקיים שלהם. וכך השירות יהיה מועיל למשתמשים הסובלים מכיסוי סלולרי חלש, כגון במרתפים. ההתקנים מתחברים דרך נקודת הגישה הביתית של ה-Wi-Fi ושירותי הדיבור מתאפשרים אוטומטית.

השימוש ב-VoLTE וב-VoWiFi יתאפשר באמצעות טלפונים תומכים.

הטכנולוגיה החדשה תוטמע בפתרון מבוסס ענן של נוקיה, אשר מייושם בהצלחה אצל מספר חברות תקשורת מובילות בעולם. השימוש בפלטפורמת ענן מתקדמת מאפשר לחברה ביצועים משופרים ושרידות גבוהה יותר, תוך חסכון בעלויות.

מהוט מובייל נמסר :" אנו שמחים מאוד על שיתוף הפעולה עם חברת נוקיה בפריסת NFV ברשת שלנו. הוט מובייל תספק שירותי שיחות טלפון על גבי רשת דור 4 וכן על גבי רשתות WiFi במקומות בהם הכיסוי הסלולארי חלש".

אריק טל, מנכ"ל נוקיה ישראל ואגן הים-התיכון אמר:" למרות ההתקדמות המרשימה במהירויות גלישה, השיחות היו ונותרו אמצעי התקשורת האלמנטרי ביותר. הטכנולוגיה החדשה שאנו מספקים תאפשר לשיחה הסלולרית לחזור למרכז הבמה באיכויות חדשות וברמה ביצועית גבוהה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.