צפו במעמד הכתרת חתן ההלכה העולמי תשע"ח

בתום אירוע הגמר המותח של העונה התשיעית. זכה הרב יצחק בונן שליט"א מחיפה, בתואר "חתן ההלכה העולמי". למקום השני העפיל הרב מאור זוהר, ולמקום השלישי הגיע הרב אברהם אביטבול.

בתום אירוע הגמר המותח של העונה התשיעית. זכה הרב יצחק בונן שליט"א מחיפה, בתואר "חתן ההלכה העולמי". למקום השני העפיל הרב מאור זוהר, ולמקום השלישי הגיע הרב אברהם אביטבול.

את המעמד הגדול כיבדו בנוכחותם רבה של ירושלים, מרן הראשון לציון הרב שלמה משה עמר שליט"א, המרא דאתרא חולון, בנו וממשיך דרכו של מרן זצ"ל, הגאון הגדול הרב אברהם יוסף שליט"א, בנו חביבו של מרן ראש בית המדרש "מאור ישראל" ובד"צ "בית יוסף", הגאון הרב משה יוסף שליט"א, ראש בית המדרש "יביע אומר" חתנא דבי נשיאה, הגאון הרב אהרון בוטבול שליט"א, חבר בית הדין הגדול וחתנו של מרן הגאון הרב עזרא בר שלום שליט"א, רבנים, אישי ציבור וקהל רב.

האולם הגדול "שערי העיר" ברחוב יפו בירושלים היה צר מלהכיל את ציבור בני התורה שהגיע להשתתף בערב שהוקדש כולו לזכרו של מרן הרב עובדיה יוסף זכר צדיק וקדוש לברכה.

העונה הנוכחית של "חידון ההלכה העולמי" החלה לפני כארבעה חודשים. מאזיני התחנה הבקיאים בהלכות ברכות, יום טוב וחול המועד בספרי "חזון עובדיה" נקראו להשתתף במבחן-סינון ראשוני ומתוכם נבחרו 17 אברכים להתמודד בחידון.

"חידון ההלכה העולמי" שודר בכל יום ראשון מביתו של מרן הגר"ע זצ"ל בשכונת הר נוף בירושלים. החידון נערך ע"י הרב בנימין חותה שליט"א, והונחה על ידי השדרן יניב מאירי.
אל הגמר הגדול הגיעו חמישה מתמודדים: הרב אברהם אביטבול, הרב יצחק בונן, הרב מאור זוהר, הרב מאור כהן והרב מרדכי שלזינגר.

כשהסתיימו סבבי השאלות (בע"פ ובכתב) הוכרז שמו של זוכה החידון – הרב יצחק בונן – שקיבל לידיו גם צ'ק על סך 20,000 שקלים. המקום השני זכה ב-10,000 שקלים והמקום השלישי ל-5,000 שקלים.

התוכנית זוכה בקביעות לאחוזי האזנה גבוהים במיוחד בקרב בני התורה ושוחרי לימוד ההלכה בארץ ובחו"ל.

את האירוע הנעימו הקלידן עדי נתנאלי, הפייטן רבי משה חבושה, והזמרים מנדי ג'רופי ודוד חפצדי ותזמורתו באירוע מלא שנמשך עד חצות.

הזוכה: "החידון השכיח את האבלות"

הרב יצחק בונן (26) גדל בשכונת נווה שאנן בחיפה למשפחה דתית, חבריו מספרים כי בזכותו נפתחה ישיבת בין הזמנים במקום, ביום המבחנים המקדימים שנערך למאות מתמודדים נפטר אביו, מיד שקם מהשבעה נבחן ועלה לנבחרת ולבסוף הפך לזוכה הגדול של העונה התשיעית של חידון ההלכה העולמי. ראיון.

 

איך התחושה לאחר הזכייה?

ב"ה ירד המתח, היה קודם הרבה לחץ והתרגשות, כמובן מודה לבורא עולם, אנחנו לא אחד יותר טוב מהשני, זה פשוט סייעתא דישמיא, נפלו לי סוכריות מהשמים, פשוט נשאלתי שאלות שיותר ידעתי.

 

תאר את רגע הזכייה.

הסוף היה ביני לבין הרב מאור, הפכנו לידידים קרובים בתקופת החידון, דיברנו בטלפון והעברנו הלכות בינינו, אם הוא היה זוכה הייתי מפרגן.

 

חשבת שתגיע לרגע הזה?

אדם צריך להאמין ביכולותיו, האמנתי שאני מסוגל, הזוכה בעונה הקודמת (הרב אורי סבג) למד איתי בישיבה והאזנתי ואמרתי לעצמי "גם אני יכול"

איך יוצאים מאבל לחידון?

ה' נותן את הכוח, אני לא יודע להגדיר בדיוק, אדם שאוהב ללמוד תורה זה מדרבן, והחידון הצליח להשכיח את האבילות למרות הקושי.

 

לאן ממשיכים?

המשאלה שלי שנזכה לעבוד את השם עם דחף פנימי ללא גורמים חיצוניים, אבל מתוך שלא לשמה בא לשמה.

 

יישר כוח לרדיו קול ברמה על המיזם, שירות כמו שצריך, עונים מיד ומסבירים כל דבר בפירוט. ובכלל התחשבו בי מאוד כשאיחרתי את המועד בעקבות האבל. תודה.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. ניכר על הזוכה שעוד יהיה מגדולי ישראל. תשובות מבריקות

    כל הכבוד !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    דוד |
    הגב