"הולכים בכל הכוח עד שהצד השני ירים דגל לבן"

בכנס של המכון למחקרי ביטחון לאומי למדיניות ישראל התייחס ליברמן לאפשרות שיפרוץ עימות באחת החזיתות. ליברמן אמר כי "לא משנה איפה יפרוץ העימות הבא, הוא חייב להיות בכל העוצמה". { ליברמן מאיים}

בכנס של המכון למחקרי ביטחון לאומי למדיניות ישראל  התייחס ליברמן לאפשרות שיפרוץ עימות באחת החזיתות. ליברמן אמר  כי "לא משנה איפה יפרוץ העימות הבא, הוא חייב להיות בכל העוצמה". ליברמן הוסיף כי "צריך לגייס את כל הצבא והולכים בכל הכוח עד שהצד השני יקים דגל לבן – זאת ההנחייה כרגע לצה"ל".

"הולכים בכל הכוח עד שהצד השני ירים דגל לבן", הדגיש שוב ליברמן. "זאת חייבת להיות מלחמה בפרופיל הכי עוצמתי שאפשר. צריך להגיע להכרעה כמה שיותר מהר".

על הקיפאון בתהליך המדיני אמר ליברמן כי לא ניתן לחתום על הסכם שלום עם הרשות הפלסטינית. "אבו מאזן מנהיג לא לגיטימי", ציין ליברמן. "הרשות הפלסטינית לא קיימת".

"ברצועת עזה יש חמאסטן והפת"ח נמצא ביהודה ושומרון", הוסיף השר. "עם מי נחתום הסכם? אני לא מאמין ביכולת להגיע להסכם עם הפלסטינים ללא הסדר אזורי כולל עןם העולם הסוני המתון".

כשנשאל בנוגע למשפט אלאור אזריה, תקף ליברמן את שר הביטחון לשעבר משה (בוגי) יעלון. "אי אפשר ששר הביטחון יתייצב מעל בימת הכנסת ויביא תחקיר מבצעי, שזה סוד כמוס, ואין לו משקל משפטי ולהשתמש בו לצורך ויכוח פוליטי", אמר ליברמן.

"מדובר בחייל מצטיין", הוסיף השר. "זהו חייל שנמצא בגזרה במשך שנה ויום יום נלחם בטרור. מדי פעם יש גם שגיאות. "כשעשרות אלפי חיילים בני 18 נלחמים בטרור יום יום אי אפשר שכולם יקבלו 100 אחוז החלטות נכונות וגם כשהם שוגים אנחנו כמערכת צריכים לגבות אותם".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.