הולכים לבחירות: הצטרפו לשידור החי

יו״ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין זימן ללשכתו להתייעצות את ראשי מפלגות הקואליציה בעקבות הודעת הקואליציה על פיזור הכנסת והליכה לבחירות.

 

יו״ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין זימן ללשכתו להתייעצות את ראשי מפלגות הקואליציה בעקבות הודעת הקואליציה על פיזור הכנסת והליכה לבחירות. מאוחר יותר יזמן היו״ר גם את ראשי מפלגות האופוזיציה, כדי לסכם על תאריך פיזור הכנסת וקיום הבחירות במועד מוקדם ככל האפשר.

כאמור, היום בצהריים התקיימה ישיבת ראשי הקואליציה בה הוחלט לפזר את הכנסת באופן מוסכם, כך שההצעה לפיזור הכנסת תהיה מוסכמת על ראשי סיעות הקואליציה, ההצבעה על החוק צפויה להיות ביום רביעי.

לאחר שלפיד הודיע על כך שיתנגד לחוק הגיוס, ראשי מפלגות הקואליציה הוציאו הודעה משותפת בה סוכם על הליכה לבחירות.
וכך נרשם בהודעה: "מתוך אחריות תקציבית ולאומית החליטו ראשי מפלגות הקואליציה, בהסכמה ופה אחד, לפזר את הכנסת וללכת לבחירות חדשות בתחילת אפריל לאחר קדנציה של ארבע שנים מלאות. השותפות בכנסת ובממשלה תימשך גם בתקופת הבחירות".

שידור חי מערוץ 2

המשבר שהביא לבחירות החל בשל חוק הגיוס, בתחילה הודיע לפיד כי יתנגד לחוק הגיוס, לאחר מכן, ראש הממשלה בנימין נתניהו כינס בצהריים את ראשי מפלגות הקואליציה לדיון מיוחד בנושא חוק הגיוס, כשנותר פחות מחודש לפקיעת ההארכה שבג"ץ נתן למועד חקיקת החוק. בליכוד הכריזו שיקדמו את החוק גם ללא הסכמת החרדים, אך לאחר ש"יש עתיד" ו"ישראל ביתנו" הודיעו שלא יתמכו בחוק נוצר משבר.

עידכונים שוטפים בדפי הטוויטר של כתבי האתר:

זמן קצר לפני ישיבת ראשי הקואליציה, יו"ר יש עתיד יאיר לפיד הודיע כי סיעתו תצביע נגד חוק הגיוס. "זה לא חוק גיוס – זה חוק גיוס כספים. זו הקומבינה", אמר לפיד בהצהרה מיוחדת לתקשורת. גם יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן רמז שסיעתו תצביע נגד החוק אם יוכנסו בו שינויים. בליכוד תקפו: "אסור להפוך עניין לאומי לפוליטיקה קטנה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.