הולכים לבחירות? ליצמן מאיים ללכת עד הסוף

זמן קצר לפני הפגישה המתוכננת הערב בין נציגי הסיעות החרדיות בכנסת ובין ראש הממשלה בנימין נתניהו מאיימים הנציגים החרדים לפרק את הקואליציה באם יימשכו העבודות בשבת. מי שמוביל את המאבק הוא שר הבריאות

המשבר הקואליציוני שוב מתחדש: זמן קצר לפני הפגישה המתוכננת הערב בין נציגי הסיעות החרדיות בכנסת ובין ראש הממשלה בנימין נתניהו מאיימים הנציגים החרדים לפרק את הקואליציה באם יימשכו העבודות בשבת. מי שמוביל את המאבק הוא שר הבריאות ליצמן, לעומת גפני ודרעי שדוגלים בפשרה וסבורים כי ליצמן יביא לפירוק הקואליציה.

כתבת חדשות 2 דפנה ליאל ב'ערוץ 2' דיווחה הערב החרדים דורשים לדחות את העבודות בשבועיים, כן דיווחה כי ברכבת מבהירים כי הם זקוקים למאה עובדים יהודים בשבת הקרובה". גורם המעורה בפרטים אמר כי "בשבת הקרובה צפויים להתקיים עבודות בשבת בו יצטרכו לשלב עובדים יהודים שיפקחו על העבודות. מ"דחייתן עלולה לגרום להשבתת פעילות הרכבת במהלך השבוע", מבהיר אותו גורם.

ליצמן ביקש לקבל מהשר הכץ הבהרות בכל הנוגע להמשך העבודות, ואילו השר חיים כץ הבהיר כי "כניעה לדרישת ליצמן פירושה פגיעה חמורה באזרחי ישראל, על זה אם צריך גם הולכים לבחירות".

בסיעות החרדיות טענו כי היום התקבלו שוב הודעות מרכבת ישראל על כך שמתוכננות עבודות תחזוקה בשבת הקרובה.

גורם בכיר ברכבת ישראל אמר לוואלה כי "מדובר בקרב מצמוצים פוליטי, גם הפעם לא מתכוונים לקחת בו חלק. נעשה מה שהממשלה יוחלט. אם לא יתקיימו העבודות המתוכננות בשבת, תתקיים הערכת מצב לבחינת המשך העבודות ולוחות הזמנים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.