הולכים לבחירות? נתניהו ייפגש מחר עם כחלון

דקות לפני צאת השבת ראש הממשלה בנימין נתניהו צייץ בחשבון הטוויטר שלו כי ייפגש מחר בבוקר עם שר האוצר משה כחלון לפגישה שבה יוכרע האם ללכת לבחירות או לא

דקות לפני צאת השבת ראש הממשלה בנימין נתניהו צייץ בחשבון הטוויטר שלו כי ייפגש מחר בבוקר עם שר האוצר משה כחלון לפגישה שבה יוכרע האם ללכת לבחירות או לא.  במעשה זה, מעביר נתניהו את הכדור אל יושב ראש מפלגת "כולנו", כשהבהיר בדבריו כי אם סיעתו לא תפיל את הממשלה, היא תישאר על כנה עד לסיום הקדנציה, בנובמבר 2019.

 

"מחר אפגש עם משה כחלון לפגישה מכרעת לפני ישיבת הממשלה, בניסיון אחרון לשכנע אותו לא להפיל את הממשלה", צייץ ראש הממשלה. "אם סיעת כולנו לא תפיל את הממשלה – יש ממשלה. אסור להפיל ממשלת ימין. כל חברי סיעת הליכוד מעוניינים להמשיך לשרת את המדינה שנה שלמה נוספת, עד סיום הקדנציה בנובמבר 2019".

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום (שישי) עם השר נפתלי בנט, על רקע התפטרותו של השר אביגדור ליברמן והניסיונות לשמר את הקואליציה הנוכחית.

לטענת מקורבי בנט, התברר כי לאור עמדתו הנחרצת של יו״ר כולנו, השר משה כחלון, ללכת לבחירות בהקדם האפשרי ולא לאפשר לשר החינוך לעבור לתיק הביטחון, אין היתכנות להמשך קיום הממשלה.

מקורביו של שר החינוך טענו עוד כי ביום ראשון יתואם מועד הבחירות בין ראשי מפלגות הקואליציה.

עם זאת, מצידו של ראש הממשלה, תוארה בפגישה בצורה שונה. גורם בסביבת נתניהו סיפר כי "ראש הממשלה נתניהו אמר לשר בנט שהשמועות על כך שהתקבלה החלטה על הליכה לבחירות אינן נכונות".

"ראש הממשלה נתניהו הדגיש שחשוב לעשות כל מאמץ כדי לשמור על ממשלת הימין ולא לחזור על הטעות ההיסטורית של 92’ כשהפילו ממשלת ימין, העלו את השמאל לשלטון והביאו את אסון אוסלו על מדינת ישראל. ראש הממשלה נתניהו עדכן את השר בנט על כך שבשלב המיידי ראש הממשלה לוקח לידיו את תיק הביטחון לאור האתגרים הקריטיים העומדים כעת לפתחה של מדינת ישראל", אמר הגורם.

הוא טען גם כי לבנט הובהר שבתחילת השבוע יקיים נתניהו שיחות עם ראשי הקואליציה והוא "סומך על אחריותם של השרים שלא יעשו טעות היסטורית של הפלת ממשלת ימין", לשון הגורם.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.