הולכים לפני המחנה: חייו של הגר"מ אליהו (וידאו)

סדרה תיעודית חדשה המספרת את סיפור חייהם של גדולי הרבנים המובילים בדורות האחרונים. ומציגה גילויים חדשים. הפרק הנוכחי עוסק בדמותו של מרן הרב מרדכי אליהו זצ"ל. {צפו בפרק המלא}

ערוץ 20 השיק סדרה תיעודית חדשה המספרת את סיפור חייהם ומציגה גילויים חדשים אודות הרבנים המובילים בדורות האחרונים.

הפרק הנוכחי עוסק בדמותו של מרן הרב מרדכי אליהו זצ"ל, "אני זוכר את אבי כשהוא כבר היה דיין בבית הדין הגדול, זה כבר זיכרון הילדות הראשון, אבל הוא היה אבא", סיפר בנו, הרב יוסף אליהו בסרט, "זאת אומרת, אם היו לי שיעורים, הייתי עושה איתו. הוא היה מספר לי סיפורים אין שבת שלא היה בה סיפור. אני זוכר שהוא היה מלמד אותי איך לבנות אפילו בלגו, דברים כאלה הוא היה מלמד אותי איך לעשות. בתור ילד קטן, הוא היה מלמד אותי איך לשחק אפילו. הוא היה אבא בכל מובן. כשגדלנו יותר כל שאלה בחיים, כל עצה בחיים, כל הנהגה או פרשת דרכים שאדם מגיע אליה במשך חייו היינו מתייעצים איתו. זה חסר מאד".

צפו בפרק המלא

בסדרה משלבת ראיונות בלעדיים עם מקורבים שמספרים ממקור ראשון על החיים לצד הרבנים וקטעי ארכיון נדירים.

בכל פרק מתמקד הסדרה בחייו של רב פורץ דרך אחד, המהווה דמות מרכזית בציבוריות הדתית והלאומית. פרקי הסדרה יעסקו במרן הרב עובדיה יוסף, מרן הרב מרדכי אליהו, הרבי מלובביץ' והרב קוק, כל אחד בדרכו חולל מהפכה בעולמות של הלכה, ציונות ולאום. הסדרה "הולכים לפני המחנה" מספקת נקודת מבט ייחודית המנפצת דעות קדומות וחושפת לצופים את סיפור חייהם של הרבנים, גיבורי הסדרה, ללא פשרות והנחות.

סיפור חייהם הסוערים כמו גם, מלחמותיהם הקשות על דרך ותפיסות הלכתיות של גיבורי הסדרה, נשזרים בהיסטוריה של עם ישראל מאז ימי השואה, קרבות שחרור ועצמאות המדינה, שכול, ניצחונות, מעשי חסד וצדקה.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.