הולנד: ניצולי שואה הותקפו באכזריות

זעזוע בהולנד: זוג קשישים יהודים הותקפו באכזריות בביתם. האירוע המחריד אירע לפני כחודש אולם פורסם רק כעת

האנטישמיות באירופה מרימה ראש: יאנה ושמואל בלוג, זוג קשישים יהודים ניצולי שואה המתגוררים באמסטרדם, הותקפו בביתם על ידי פורעים אנטישמים – ככל הנראה מהגרים ממרוקו – ונפצעו באורח בלתי הפיך.

בני הזוג שעד לתקיפה היו עצמאיים לחלוטין, מתמודדים כעת עם שברים וחבלות בכל חלקי גופם, כאשר שמואל אף איבד את ראייתו.

"הם דפקו חזק על הדלת ואמרו 'תפתחו משטרה. אמרתי לשמואל לא לפתוח את הדלת כי חששתי שמשהו לא בסדר, אך הוא פתח את הדלת", משחזרת יאנה.

מיד לאחר שפתחו את הדלת פרצו פנימה שני גברים והחלו להכות את שני בני הזוג מכות קשות. לאחר מכן קשרו אותם והחלו לתלוש את התכשיטים על גופה של דיאנה. אחד התוקפים החזיק אקדח והצמיד אותו לראשה של דיאנה ודרש ממנה לספר היכן הם מחזיקים את התכשיטים שלהם.

"הם רצו לכרות את האצבע שלי כי הטבעות לא יצאו מספיק מהר…הם קיללו אותנו 'יהודים מלוכלכים' ואמרו: 'את לא צריכה יותר את התכשיטים שלך. הם היו עלייך יותר מדי זמן. עכשיו הכול שלנו'", מספרת דיאנה.

עמנואל, בנם של בני הזוג בלוג, הציע פרס כספי של 10,000 אירו למי שימסור מידע שיביא למעצרם של שני החשודים. אזרחים רבים שהזדעזעו מהמקרה העלו את גובה הפרס בעוד כמה אלפי אירו.

עמנואל אף הפיץ תמונות של הוריו מוכים – כדי "שהעולם יראה מה עשו להורים שלי".

"המנוולים האלה הרסו לנו את החיים", סיפר שמואל בכאב.

משגרירות הולנד בישראל נמסר בתגובה: "זה מקרה מזעזע, שוד ברוטלי עם השפעה עזה על הקורבנות. המשטרה ההולנדית מתייחסת למקרה במלוא הרצינות וחוקרת אותו. עד כה טרם נעצרו חשודים ולכן קשה לומר מסקנות חד-משמעיות לגבי המניעים. באופן כללי חשוב להדגיש שכולם צריכים לחוש בטוחים בהולנד. לא נקבל כל מקרה של אפליה ואנטישמיות. שר החוץ ההולנדי פרסם לאחרונה הצהרה לפני פגישתו עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, שבה הביע דאגה מהאנטישמיות הגואה באירופה. זה משפיע על קהילות יהודיות ראשית, אבל משפיע על החיים של כולנו. מלחמה באנטישמיות היא חלק מההגנה על ערכי היסוד של חירות וביטחון לכל. עמדת ממשלת הולנד נותרה ברורה: לא נסבול אנטישמיות בחברה שלנו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.