הפתעה ברחובות: חילונים פועלים לבחירתו של הרב פנחס הומינר

 

דווקא בשיא המתח בין דתיים לחילונים בישראל קוראים אישים חילוניים ברחובות לתמוך במועמד פנחס הומינר התמודד למועצת העיר ברשימה משותפת עם הבית היהודי * הפעילים הבולטים הם ד"ר צבי בן משה ויוסי בן ארויה מנכ"ל חברת הנדסה * מנהל המטה החילוני יוסי בן ארויה: "פעילותו של הומינר הוכיחה כי הוא פועל לטובת כולם ויכול לאחד בין כל הקהלים"

הצלחתו של הרב פנחס הומינר בפעילותו כמחזיק תיק הכספים ובפעילותו בעירייה הביאה לתמיכה מפתיעה של חילונים רבים המבקשים לראותו ממשיך להוביל את ההצלחה.

חבר מועצת העיר ומחזיק תיק הכספים פנחס הומינר איש חסידות קרעטשניף ונציג אגודת ישראל מתמודד למועצת העיר במסגרת רשימה משותפת עם הבית היהודי וממוקם במקום השלישי ברשימה. הומינר בן 38 הוא בעל תוארBA   בחינוך ושימש בקדנציה האחרונה כחבר מועצת העיר ומחזיק תיק הכספים. אולם על אף שלכאורה נדמה היה כי הקהל הטבעי של הומינר הוא הקהל הדתי והחרדי מסתבר שאישים חילונים רבים בעיר מתכוונים להצביע ולפעול לבחירתו.

בימים האחרונים הוקם המטה החילוני למען פנחס הומינר ומי שעומדים בראש הפעילות החילונית הם יוסי בן ארויה מנהל אדמיניסטרטיבי בחברה גדולה להנדסה וביצועים ובעבר פעיל בולט במפלגת העבודה והד"ר צבי בן משה נטורפת ואירדואולוג ידוע. השניים מתכוונים לערוך חוגי בית לקהל מכריהם בציבור החילוני ובהם לקרוא לתמוך ולהצביע עבור הומינר.

את המהלך מסביר יוסי בן ארויה: "אני שכן של קהילת קרעטשניף למעלה מ-20 שנה ומכיר אותם היטב. אנו חיים בכבוד וההערכה הדדית מבלי שום כפיה. הקהילה מהווה דוגמה לקהילה שמחברת בין כל הקהלים בעיר, והייתי רוצה שכל העיר תתנהל ביחסים סובלניים כמו בין קהילת קרעטשניף לשכניה החילוניים. אני מכיר את פעילותו הברוכה בעירייה של חבר המועצה פנחס הומינר וראיתי כי הוא פעל יחד עם ראש העיר רחמים מלול לטובת כל המגזרים ולא רק כנציג סקטוריאלי ולכן אני חושב שהוא כחבר מועצה ומלול בראשות העירייה יהיה שילוב מנצח. דווקא בזמן כזה של יחסים מורכבים בין דתיים לחילונים אני חושב שהומינר יכול להוות גשר בין כל הקהלים בעיר מבלי שאף צד יכפה את דעתו על הצד השני ותוך כיבוד הדדי".

ד"ר צבי בן משה מוסיף: "המניע לתמיכה בפנחס הומינר נובע משאיפה לשיוויון חברתי. יש בי הרצון לראות את החיים המשותפים בין כל הקהילות ולהיות חברה צודקת יותר. הומינר הוכיח חריצות בלתי רגילה ופעילות לטובת כל תושבי העיר. אני מאמין שמי שרוצה לשמור על העשייה לטובת העיר כולה לצד השמירה על הגחלת היהודית בעיר בהארת פנים ובלא כפיה ימצא בהומינר את הכתובת המתאימה".

יוסי בן ארויה פנחס הומינר בלשכתו2 צבי בן משה

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מדוע נכתב שאני מנכ"ל ?? אני מנהל אדמיניסטרטיבי של החברה !! חשוב לדייק בנתונים.תודה וחג סוכות שמח

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב