הונאת חוק הגיוס / אבישי בן חיים

הגושפנקא לרמיסת ואפליית הצבור החילוני עם העברת חוק הגיוס החדש היא חרפה מוסרית. ינסו לבלבל אתכם עם הסעיפים הקטנים, אבל המשמעות האמיתית של החוק היא: חובת שירות בצבא לא חלה על אף חרדי/אבישי בן חיים

הגושפנקא לרמיסת ואפליית הצבור החילוני עם העברת חוק הגיוס החדש היא חרפה מוסרית. ינסו לבלבל אתכם עם הסעיפים הקטנים, אבל המשמעות האמיתית של החוק היא: חובת שירות בצבא לא חלה על אף חרדי. המשמעות הנוספת: המשפחות החילוניות הן היחידות בישראל שמחויבות להמשיך ולשלוח את בניהם ובנותיהם לשרת. המצב הוא שערורייה מוסרית כלפי החילונים. צריך להדגיש שוב: אין שום תהליך של המעטת אי השוויון בנטל, כל הנטל ימשיך להיות על כתפי אותה קבוצה ציונית, חילונית ודתית. כל הסיפורים על תהליך גיוס חרדים הם הונאה. כל פעם שמבלבלים את הצבור עם הצהרות על תהליכי גיוס חרדים לשירות בצבא, צריך לדווח לו על האמת. בהכללה, וזו הפרזה רטורית קלה בלבד: אין שירות חרדים בצבא. או שלא מדובר בחרדים, או שלא מדובר בצבא.

הונאת הפרסום על גיוס החרדים הולכת ככה: או שמדובר בצעירים שאינם חרדים אך נספרים כחרדים, או שמדובר במבוגרים שלא משרתים צבא אלא הצבא משרת אותם. שירות מקוצר, לא משמעותי, בלי לילות, בלי שבתות, וכו' בתנאים שאף חייל לא יכול לחלום עליהם במהלכו הם בעצם לא עושים צבא אלא לומדים מקצוע על חשבון הצבא ועוד מקבלים שכר של 5400 שקלים (!) פי עשרה מחייל וחיילת רגילים. הקשקוש כאילו בזכות ה"שירות" הזה בצבא החרדים הללו יוצאים לעבודה הוא חוסר הבנה של התהליכים המתרחשים ממילא בציבור החרדי. הם ממילא היו יוצאים לעבוד, רק שפה הם מקבלים עוד עדיפות על כל לוחם בצה"ל.

ההחלטה להעניק מתנות לציבור החרדי יכולה להיות החלטה ראויה ואפשר להמשיך להעניק להם סכומים אלו, אין סיבה לפגוע בהם, רק שלפחות יתנו אותו דבר, או חצי מזה גם לחיילים החילונים ושיידעו : אין שום קשר בינה לבין שוויון בנטל. הציבור החילוני ימשיך להיות היחידי שמחוייב לשלוח את בניו לשלוש שנים ואת בנותיו לשנתיים. (ועוד לממן אותם, כי משמעות דמי הכיס המגוחכים שמקבלים חיילי וחיילות צה"ל הוא שהוריהם חוץ מאשר לסכן אותם, צריכים גם לממן אותם). בעוד אלה מבין הבנים החרדים, שכאילו יגוייסו יעשו זאת בגיל מבוגר לשירות מקוצר, לא משמעותי, במסגרתו יזכו בלימוד מקצוע בחינם ועוד יזכו בתמורה לשכר שחייל לא יכול לחלום עליו.

לכן, לאור העובדה שברור שאף אחד לא הולך לגייס פה חרדים, צריך להיות ברור לכולם שהצעד היחידי האפשרי להמעטת אי השוויון בנטל הוא הגדלה דרמטית של שכר החיילים והחיילות. לכך צריכה להתווסף הפסקת הטעיית הצבור המשרת כאילו יש תהליך גיוס חרדים, שבסופו אמור להיות אפילו משהו שמתחיל להזכיר שוויון בנטל והבנה שיימשך המצב שלא כולם משרתים ב"צבא העם", אבל לפחות חייליו וחיילותיו יקבלו דמי כיס ראויים יותר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.