הועדה למינויי בכירים אישרה את הרמטכ"ל החדש

ראש הממשלה בנימין נתניהו בירך על הודעת הוועדה המייעצת למינויים בכירים והודיע כי יביא את המינוי לאישור הממשלה כבר בישיבתה הקרובה

הוועדה המייעצת למינויים לתפקידים בכירים בראשות השופט (בדימוס) אליעזר גולדברג אישרה הערב (ג') את מינויו של הרמטכ"ל החדש אביב כוכבי.

הוועדה קיבלה את קורות חייו של המועמד אלוף אביב כוכבי, את תשובותיו לשאלון שהכינה הוועדה ולאחר מכן גם הופיע בפניה. כמו כן קיבלה הוועדה את נימוקיו של שר הביטחון לשעבר אביגדור ליברמן, בכתב הבחירה.
ראש הממשלה, הממלא גם את תפקיד שר הביטחון הודיע לוועדה כי הוא מאמץ את המלצת שר הביטחון לשעבר, אביגדור ליברמן, למנות את אלוף אביב כוכבי לתפקיד הרמטכ"ל ה-22 של צבא ההגנה לישראל.

הוועדה קיבלה גם את התייחסותו של הרמטכ"ל, רב-אלוף גדי איזנקוט, אשר את המלצתו למינוי חתם במילים אלה: "אני בטוח כי אלוף אביב כוכבי יוביל את צה"ל להישגים חדשים ולעמידה באתגרי השעה והעתיד, וממליץ עליו לתפקיד הרמטכ"ל בחום ובלב מלא".

לצורך בדיקת הנושאים שבתחום סמכותה, גם פרסמה הוועדה הודעה לציבור לפיה בידי כל אדם לפנות לוועדה בכתב, לכתובת שנמסרה בהודעה, ולהביא בפניה עובדות שיש בהן, לדעתו, לסייע לוועדה במתן חוות דעתה על המועמד. הודעה זו לא הביאה להשגה כלשהי מקרב הציבור נגד המינוי.

בסיכום דיוניה מסרה הוועדה כי לא מצאה פגם כלשהו בטוהר מידותיו של אלוף אביב כוכבי, כשם שלא מצאה פגם בטוהר המידות שבשיקולים להמליץ עליו לתפקיד ראש המטה הכללי של צה"ל.

ראש הממשלה בנימין נתניהו בירך על הודעת הוועדה המייעצת למינויים בכירים והודיע כי יביא את המינוי לאישור הממשלה כבר בישיבתה הקרובה ביום ראשון.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.