הועידה של ש"ס: תיעוד ענק מרמדה (תמונות)

סיפוק רב בקרב מארגני ועידת ש"ס השלישית שנערכה במלון רמדה בירושלים בהשתתפות יו"ר תנועת ש"ס שר הפנים הרב אריה דרעי, שר הדתות הרב דוד אזולאי, חכ"י שס ומאות נציגי ש"ס ברשויות. צפו בתיעוד{ מצוקת הדיור}

סיפוק רב בקרב מארגני ועידת ש"ס השלישית שנערכה במלון רמדה בירושלים בהשתתפות יו"ר תנועת ש"ס שר הפנים הרב אריה דרעי, שר הדתות הרב דוד אזולאי, חכ"י שס ומאות נציגי ש"ס ברשויות.

בפתיחת הועידה, עלו בזה אחר זה נציגי תנועת ש"ס ופרסו בפני הנוכחים את רשימת ההישגים והפעולות הנעשות מידי יום בממשלה, בכנסת ולמען הציבור. הנציגים העלו על נס את פועלו של יו"ר ש"ס הרב דרעי, שחולל תנופה של ממש בעשיה בכל התחומים.

יו"ר ש"ס  דרעי אמר בפתיחת הועידה, כי "הנכס הכי גדול של תנועת ש"ס היא האחדות והכפיפות למועצת חכמי התורה", עוד הוסיף השר, כי "אנחנו בתקופת פריחה של עשיה. ההנחה שלי שהממשלה הזו בראשות נתניהו תוכל למלא את ימיה. היא הממשלה הטובה עבורנו".

דרעי התייחס לחוק של לפיד: "הצביעות הזו של המפלגה שביקשה להחריב אותנו שוברת שיאים. אנחנו לא ניתן להם את התענוג לפרק אותנו. אין מפלגה שנלחמת באפליה יותר מש"ס, ואנחנו עושים זאת בשיתוף פעולה עם כלל הנציגים החרדיים. רק כך אנחנו משיגים תוצאות".

דרעי סיפר על הפעילות הנעשית כעת בתחום מצוקת הדיור, בשכונה החדשה הסמוכה לקריית גת וכן בהסכם גג שעושה ראש עיריית אבוטבול, הרב משה אבוטבול, עם 17 אלף יחידות דיור בעיר.

בהמשך התקיים פאנל מיוחד של ראשי הסיעות החרדיות, יו"ר ש"ס השר  אריה דרעי, שר הבריאות הרב יעקב ליצמן מיהדות התורה ויו"ר ועדת הכספים הרב משה גפני יו"ר דגל התורה. בפאנל זה עלו סוגיות העומדות על הפרק, כמו נושא השבת, הכותל המערבי, ועוד.

ח"כ הרב גפני פתח בברכה את הועידה ואמר "אני רוצה לברך את החברים בש"ס. לא נדיר לראות את שלושתנו יושבים יחד. אנחנו רואים הישגים גדולים רק כי אנחנו פועלים ביחד". לגבי מתווה הכותל אמר ח"כ הרב גפני כי המתווה שהגישה הממשלה יבוטל. "הכותל יפעל על פי דין תורה והלכה ולא תהיה דריסת רגל לכיתות הכפרניות. אם הממשלה לא תלך איתנו בנושא הזה נגיש את חוק הכותל של ש"ס ונלך עם זה עד הסוף".

השר הרב ליצמן אמר: "אני מברך את ש"ס שהפילו את החוק של לפיד. הצעת החוק שלהם נועדה להביך את ש"ס וטוב שהלכנו ביחד כדי לא לאפשר להם לחגוג. ואמנם צריך לפתור את הבעיה של האפליה".

דרעי אמר: "אני מברך את ידידיי ראשי הסיעות שבאו לכאן. צריך להודות הקב"ה על שיתוף הפעולה האסטרטגי שיש לנו ביחד. זה לא מובן מאליו. גם כשיש חילוקי דעות בנינו אנחנו פותרים זאת בהבנה. היינו באופוזיציה וראינו כמה נזקים נעשו לנו. ראינו כמה הציבור שלנו סבל. הקב"ה עשה לנו נס והממשלה הקודמת התפרקה, לכן אנחנו עושים כל מאמץ כדי לשמור על האחדות כדי להשיג את ההישגים הגדולים".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. שמתם לב ששמו של חכם שלום ושל חכם דרעי באותו גודל בשלט האחורי…
    מה זה אומר???

    אני |
    הגב