הוצאות מעונות ראש הממשלה: פרגולה ויין

הוצאות מעון ראש הממשלה 71,800 שקלים על מים, חשמל בסך 195 אלף שקלים ו-8,000 שקלים להדברה. הפירוט המלא

הוצאות מעונות ראש הממשלה לשנת 2014  הסתכמו ב-1.96 מיליון שקלים עבור המעון הרשמי ברחוב בלפור בירושלים והמעון הפרטי בקיסריה.

במשרד ראש הממשלה מבהירים כי מדובר בירידה של 19% בהוצאות לעומת שנת 2013.

היום (שני) נחשף פירוט הוצאות מנהלי המעונות על הוצאות המזון והניקיון. הנתונים פורסמו בעקבות עתירה של התנועה לחופש המידע.

 

 

במשרד המשפטים, שאישר את חשיפת החומר, ציינו כי המעון הפרטי הוא גם משרד ומקום אירוח למנהיגי העולם. "לא ניתן במסגרת מערכת הנהלת החשבונות לבצע הפרדה מלאה בין הוצאות המעון כבית הפרטי של ראש הממשלה ומשפחתו, לבין הוצאות המיועדות לפעילות מעון ראש הממשלה כמעון הרשמי", נכתב בהודעה שצורפה לפירוט ההוצאות.

 

אז על מה הוציאו במעונות ראש הממשלה? אלו הסעיפים המרכזיים, וגם המפתיעים, בנתונים שנחשפו:

המעון בקיסריה - צילום:  חדשות 2
המעון בקיסריה – צילום: חדשות 2

אחזקת המעון הרשמי – כ-47.5 אלף שקלים, מתוכם 17,800 לאחזקת פרגולה, רכישה ושימוש באמצעי תקשורת עבור שני המעונות – כ-170 אלף שקלים

 

חימום במעון הרשמי – כ-52 אלף שקלים ,חשמל במעון הרשמי – כ-143 אלף שקלים , חשמל במעון הפרטי – 20,684 שקלים , מים במעון הרשמי – כ-51,800 שקלים ,מים במעון הפרטי – כ-20,800 שקלים

ייעוץ בגין נזילות במרתף המעון הפרטי בקיסריה – כ-4,500 שקלים , הדברה – כ-8,000 שקלים

עבודות אחזקה פרטיות – 42,319 שקלים, רכישת משקאות קלים ויין למעון הרשמי – 47,500

עו"ד עינת הורביץ, מנכ"לית התנועה לחופש המידע, מסרה בתגובה לפרסום הנתונים: "מצער כי משרד ראש הממשלה בחר פעם נוספת שלא לפרט לציבור את הוצאות מעונות ראש הממשלה בצורה שקופה. החומר שהועבר לידי התנועה חלקי ואינו מפריד בין הוצאות המעונות הפרטים והמעון הרשמי, כך שלא ניתן ללמוד את סך ההוצאות עבור כל סעיף בכל אחד מהמעונות".

עו"ד הורביץ טענה עוד כי "ניתן היה לצפות כי לאחר שבעבר כבר הוגשה עתירה בנושא לבית המשפט, משרד ראש הממשלה יפרסם באופן יזום ומלא את המידע בצורה שתעניק לציבור אפשרות לבחון את חלוקת ההוצאות. התנועה לחופש המידע תוסיף לעמוד על העברת המידע השלם לעיון הציבור".

 

ממשרד ראש הממשלה נמסר בתגובה: "משרד ראש הממשלה פרסם מיוזמתו את דוח הוצאות בית ראש הממשלה כבר בחודש מאי. הנתונים מראים כי ההוצאה השנתית בשנת 2014 היא הנמוכה ביותר בחמש השנים האחרונות, ומהווה ירידה של 19% בהשוואה לשנה הקודמת. הנתונים פורסמו בהתאם לנהלי הביטחון".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.