הוקמה ועדת התרבות החרדית של "פורום תרבות כהלכה"

מנהלי התרבות ברשויות השתתפו בייסוד ועדת התרבות החרדית * הועדה צפויה להעצים את הפעילות למגזר החרדי ולהביא לשיתופי פעולה הדוקים בין הרשויות השונות *

בהשתתפות בכירי רשויות מקומיות, מנהלי מחלקות תרבות חרדית, מנהלי מתנסי"ם ואישי ציבור בכירים התקיים השבוע כנס ייסוד ועדת התרבות החרדית שתפעל במסגרת פעילות "פורום תרבות כהלכה".
בכנס שיתקיים במתנ"ס נוה יהונתן באשדוד התכנסו בכירים ברשויות המקומיות, סגני ראשי עיר, מנהלי מחלקות תרבות חרדית, מחזיקי תיקי תרבות, מנהלי מתנ"סים וגורמים נוספים אשר עוסקים בתחום התרבות החרדית. במקום הוכרז על הקמתה של ועדת תרבות כלל ארצית שתייצג את תחום התרבות החרדית ותפעל לשפר את מעמדה ואת פעילותה.
בכינוס הייסוד השתתפו נציגים מרשויות מקומיות מרחבי הארץ ובהם ביתר עילית, מודיעין עילית, ירושלים, בית שמש, אשדוד, קרית מלאכי, אופקים, נתיבות, רחובות, קרית גת, לוד, חולון ועוד.
כן השתתפו חבר הכנסת הרב יואב בן צור ונציגים בכירים של גופי תרבות ממשלתיים.
במהלך הכינוס נהנו המשתתפים מדיונים ערים שעסקו בנושאים בעלי משמעות רבה כייצוג חרדי בגופי התרבות הכלליים כדוגמת מפעל הפיס, תרבות לישראל ועוד, איגוד כח צרכני מול ספקי התרבות השונים. וגיבוש חזון ויעדים ברי השגה.
חבר המועצה אבי אמסלם, הממונה על התרבות התורנית באשדוד אמר בדבריו: "אני בטוח שאיחוד כוחות יביא לתוצאה טובה יותר. כשסגרתי עקרונית עם מפעיל ואוטומטית המחיר קפץ אני מבין שיש לו את הכח כי הוא עומד רק מולי. אם נתאגד ונקבע יחד כקבוצה את הרף ונקנה יחד באופן מתוזמן נוכל להפוך לכח קניה והמחירים יהיו הגיוניים".

כמו כן במהלך הכינוס דובר על החשיבות של עבודה מאוגדת ומשותפת לכלל העוסקים בתחומי התרבות, הן בערים בעלות צביון חרדי מבוהק והם בערים וישובים בעלי אוכלוסיה מעורבת. כיום, בשונה משנים עברו, התרבות והפנאי תופסים מקום של כבוד בחיי המשפחה החרדית. המבוגרים והצעירים כאחד מצפים לקבל מגוון רחב של שירותים שימלאו את שעות הפנאי שלהם בתוכן איכותי ומעצים. תפקידם של מחלקות התרבות ומרכזי הקהילה הינו לתת מענה לצרכים רבים אלו, ובכדי לעשות זאת באופן הטוב ביותר- יש צורך בעבודה מקצועית ונכונה.
שיתוף הפעולה המתאפשר באמצעות "פורום תרבות כהלכה" הופך צורך זה לאפשרי ומנגיש לכלל המנהלים והרכזים מידע עדכני, נסיון רב ודרכי פעולה נכונות.
"העובדה שמנהל חדש יכול להיעזר בנסיונם של מנהלים ותיקים, כמו היכולת של מנהל מדרום הארץ לקבל הכוונה ממנהל צפוני- מעניקה סיוע עצום", אומרים בפורום תרבות כהלכה.
כעת, עם הקמתה של ועדת התרבות, יתאפשר מינוף לעשיה של הפורום ותתנהל פעילות ברמה הארצית לטובת התרבות של המגזר החרדי.
"חשוב להבין שהתרבות אינה מותרות, זה הבסיס לו זקוקים הילדים שלנו.", נאמר בכנס. "לא מספיק לחנך ילדים לכך שדרך התורה היא הנכונה, עלינו לגרום להם להרגיש שהיא טובה. להאהיב עליהם את היום יום. וכאן תפקידם של גורמי התרבות והקהילה לעשות עבודה שהיא בגדר אויר לנשימה."

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.