האפליה במודיעין עילית: הרבנים מתערבים

רבני העיר בהוראה למנהלי הסמינרים: "אנו מורים בזאת, על אי התחלת שנת הלימודים, עד שתוסדר כניסת הבנות לתיכון"

האפליה של בנות ספרדיות בסמינרים חרדיים לא רק באלעד: גם במודיעין עילית האפליה קיימת, מספר בנות עדיין יושבות בבית ללא סמינר. ביחס לערים אחרות הנתונים ממודיעין עילית מעודדים, אך עדיין טעונים שיפור.

הבוקר פורסמה במודיעין עילית מודעה שהופנתה לראשי ומנהלי הסמינרים בעיר, עליה חתומים הרבנים הרב מאיר קסלר, הרב שלמה זלמן אולמן והרב ישראל זיכרמן. ובה נכתב כי תלמידות כיתות ט' ברשת הסמינרים "בית יעקב" במודיעין עילית לא יתחילו את שנת הלימודים. המודעה נכתבה ופורסמה בהוראתו הישירה של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן.

AulPg6HY3Wgfrd5um7zZmZA277Rbz7poj93LfRxkXmiN

הסיבה להוראה של הגראי"ל שטיינמן היא אי שיבוצן של כמה בנות ספרדיות ואשכנזיות בסמינרים לבנות. בחלק גדול מהמקרים מדובר בצעירות ספרדיות שלא התקבלו למערכת החינוך האשכנזית חרדית, למרות נתוני פתיחה מספקים. גם אם לא נאמר במפורש, ברור כי בחלק מן המקרים, הבנות אינן מתקבלות למוסדות הלימוד בשל מוצאן העדתי.

במכתב הממוען למנהלי הסמינרים בעיר מודיעין עילית נכתב: "לכבוד הנהלות הסמינרים, מודיעין עילית, שלום רב, מאחר ולצערינו עדיין ישנם תלמידות שלא סודר קבלתם, ללימודים לכיתה ט' לקראת שנת הלימודים תשע"ו, ע"י סמינרים מסויימים".

"עקב כך הננו מורים בזאת, על אי התחלת שנת הלימודים, עד שתוסדר כניסת הבנות לתיכון באופן מיידי, כפי הוראת הרבנים שליט"א" על החתום הגאון רבי מאיר קסלר, הגאון רבי שלמה זלמן אולמן והגאון רבי ישראל זיכרמן.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.