"הורו לנו להסתיר את הכיפה סרוגה"

בטקס השבעת הדיינים שהתקיים בבית הנשיא בשבוע שעבר, נאלצו להסתיר את כיפתם הסרוגה – כך מדווח העלון 'מצב הרוח' {הדיינים הדת"ל מתרעמים}

בבית הנשיא בירושלים נערך השבוע טקס השבעת 22 דיינים לבתי הדין האזוריים. בהשתתפות הראשון לציון הרב הראשי לישראל יצחק יוסף, הרב הראשי לישראל דוד לאו, השר לתשתיות לאומיות, האנרגיה והמים, יובל שטייניץ והשר לשירותי דת, דוד אזולאי.

אך על פי הדיווח בעלון הציונות הדתית 'מצב הרוח' אירעה תקרית שהעיבה על הטקס כולו, כמה מהדיינים הדתיים לאומיים שהצהירו אמונים בפני נשיא המדינה ראובן ריבלין, התרעמו על כך שנאלצו להסתיר את כיפתם הסרוגה.

בשיחה עם 'מצב הרוח' אמרו חלק מהדיינים, שהם קיבלו הוראה מפורשת מהנהלת בתי הדין להופיע בטקס ב'תלבושת אחידה' – חליפה ומגבעת המקובלים כלבוש חרדי. בין השאר טענו, שגם אם נכון שהשופטים בישראל מופיעים בטקס השבעתם בגלימה, אין מי שיורה להם איזו מגבעת או כיפה לחבוש או לא לחבוש, והם רואים בהוראה שקיבלו מעין ניסיון להעלים את חלקה של הציונות הדתית בבתי הדין.

בדיווח נאמר כל הדיינים שנבחרו הופיעו לטקס בלבוש האופייני לדיינים חרדים, אשר כלל מגבעות שחורות ומקטורני פראק, כך שקשה היה להבחין מי מביניהם שייך לציונות הדתית, כיוון שהכיפות הסרוגות נבלעו תחת המגבעות.

עם זאת, בתוך ים המגבעות השחורות, בלטה כיפתו הסרוגה הלבנה של אחד מדייני הציונות הדתית, אשר בחר במהלך הטקס להסיר את המגבעת בצעד הצהרתי ומעורר הערכה. איש ציבור שהיה בין הנוכחים אמר ל'מצב הרוח', שלא יעלה על הדעת שמישהו יורה למי שכיהן בעבר כראשון לציון וממשיך לחבוש את הכובע המיוחד לנושא תואר זה, שיחליף את כובעו במגבעת החרדית, כאשר ימונה להיות דיין.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.