הורים דורשים מחסידי חב"ד: "תפסיקו להניח לילדינו תפילין זאת כפיה דתית"

קומץ הורים מתקשה להתמודד עם תופעת הנחות התפילין לילדיהם וההשפעה העצומה שזה מותיר אח"כ על הילד, לכן הם החליטו לפנות בדרישה חד משמעית לחבדניקים המניחים תפילין לבל יניחו לילדיהם תפילין ואף לא ינסו לשכנעם בכך, הורה לאחד הילדים אומר: "למה הבת שלי בת ה־16 צריכה לקבל מדי יום שישי הטפה בשער בית הספר, על חשיבות שמירת השבת והדלקת הנרות? מדוע הבן שלי, בסך הכל בן 14, צריך להיגרר להנחת תפילין בדרכו הביתה? למה אף אחד לא עוצר את התופעה הזו, שאני כאמא מגדירה אותה רק ככפייה דתית?".

אנשי חב"ד זוכים ומזכים את עם ישראל מדי יום שישי ומדי יום בהנחות תפילין ועוד עניני יהדות צניעות ושמירת שבת והדלקת נרות מחוץ לשערי בתי הספר החילוניים, אך להורים הנ"ל הדבר מפריע מחשש חלילה כי הדבר יפגע בבן והוא ירצה לחזור בתשובה.

כשהתלונות הגיעו לבית הספר, התברר כי ידיו כבולות מאחר והפעילות נעשית מחוץ לתחומו. גם משרד החינוך אינו יכול לעשות דבר, ההורים שאינם מרוצים מהתופעה המבורכת לא מתכוונים לשתוק, אחת האמהות נורית שמה שהיא אמא לשתי תלמידים אומרת: "אין לי שום דבר אישי נגדם, אבל מדובר בילדים ולא ייתכן ששכנוע דתי ייעשה ממש בצמידות לתיכון".

מיכאל ריניץ, רכז חב"ד רחובות, השיב בתגובה כי קשה לו להבין מה מפריע להורים אלו ואף הוסיף תיאור כשביקר יוסי שריד וראה את חסידי חב"ד מניחי התפילין ומה היתה תגובתו: "כאשר יוסי שריד היה שר החינוך הוא הגיע לביקור בשדרות בזמן שהעיר הייתה מוכת טילים. באחד מבתי הספר שם, הורי התיכון אמרו לו 'יש פה צרה גדולה. יש בחוץ אנשים שהקימו דוכן ומשכנעים להניח תפילין, זו כפייה דתית'. שריד היה איש חכם ולכן שאל – זה בתוך בית הספר? אמרו שלא, אז הוא צעד אליהם החוצה והניח בעצמו תפילין.

"זו התגובה שלי לסיפור כולו. הנציגים של חב"ד נמצאים מחוץ לבית הספר, הם לא מכריחים, מי שרוצה להניח תפילין מניח, ומי שלא – לא. יש הרבה דוכנים בעיר שמחלקים ומוכרים דברים. אנחנו לא מכריחים אף אחד ולא מפרים אף חוק". סיים רייניץ בתגובתו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.