הורים התפרצו לעברו של בנט: "אתה לא מקשיב"

הורים זועמים פנו לעברו של שר החינוך ודרשו ממנו שיישאר לשמוע אותם, "ילדי החינוך המיוחד מופקרים פעם אחר פעם, תישאר לשמוע אותנו" זעקו. צפו במהומה

מהומה התחוללה בצהרים בועדת החינוך של הכנסת, הורים לילדים מיוחדים ניסו לפוצץ את הישיבה הועדה בטענה על סחבת מתמשכת בכל הקשור להעברת תקציבים. לדבריהם, התקציבים שהם מקבלים "נמוכים", ושר החינוך לא עומד לרשותם.


הורים זועמים פנו לעברו של שר החינוך ודרשו ממנו שיישאר לשמוע אותם, "ילדי החינוך המיוחד מופקרים פעם אחר פעם, תישאר לשמוע אותנו" זעקו.

רויטל כהן, אם לילד בעל צרכים מיוחדים, התפרצה לעברו של בנט : "אנחנו החצר האחורית. אפילו ועד הורים אין לנו. בחודש מרס כבר אמרנו שאנחנו בבעיה. שנה אחרי שנה ואתם לא מקשיבים. ביקשנו פגישה ועד היום לא קיבלנו תשובה". יו"ר הוועדה, ח"כ יעקב מרגי (ש"ס) התפרץ לעברה של כהן: "זו עסקנות פוליטית, זה מה שאת עושה. הפכת את הנושא הזה לזילות".

שר החינוך נפתלי בנט אמר בתגובה: "אם החינוך המיוחד לא היה בדם לבי, לא הייתי רץ ומביא רבע מיליארד שקל. זה מאוד חשוב לי", הגיב בנ ונימק:. "השנה באופן מפתיע נעדרו 60 מיליון שקל שהיו צריכים להגיע ממשרד הבריאות. היו הרבה יותר ילדים עם לקויות מורכבות ואוטיזם ממה שצפינו – והעלויות במקרים כאלה הן הרבה יותר גבוהות. נתתי הוראה שייקחו מכל דבר, מילדים אחרים, 'רגילים'. אנחנו מחויבים לתת פיתרון לכל ילד ואני רוצה פיתרון עד לפתיחת שנת הלימודים".

יו"ר הועדה הוציא את ההורים שהפריעו לסדר הדיון בזה אחר זה, וטען כי כוונתם הייתה לכתחילה לפוצץ את הוועדה שמתקיימת כל שנה באותו הזמן.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.