הורים חילונים בבית שמש: "ניאבק עד הסוף" (תמונות) (וידאו)

הורי התלמידים החילונים שבו הבוקר לבית הספר "שפות ותרבויות" בבית שמש כדי למחות על המהלך. מנהלת בית הספר ביקשה להרגיע: "כולנו מקווים שהחומה אכן תוסר, אך נעשה זאת בדרכים אחרות"

היום השלישי למאבק בי"ס אמנות ותרבויות בבית שמש, ההורים החילונים עדיין לא מרימים דגל לבן ומבטיחים להיאבק בחרדים, "העירייה פועלת בניגוד לחוק" "לא ייתכן שבאישון לילה יפצלו כך בית ספר. זה אקט טראומתי עבור הילדים, ומבחינתנו המאבק פה הוא עד הסוף".

צילום: פלאש 90 
.

.

.

.

.

.

.

.

.
התגובות החריפות לא הרתיעו את הורי התלמידות החרדיות, , לטענתם. "בסופו של יום, בבית הספר יש כיתות פנויות ומאה בנות שאין להם מקום אחר", תיאר אחד ההורים החרדים את האבסורד שלטענתו הוביל למהלך. "אין ברירה, צריך לחלק וללמוד לחיות בשלום זה לצד זה".
הבוקר ערכה מנהלת בית הספר החילוני שיחה עם תלמידיה בנושא, ובסופה פנתה להוריהם וביקשה מהם להימנע מכל גילוי של אלימות בדרך לפתרון הסוגיה. "מפגנים שכאלה הם אינם דרכנו", אמרה. "כולנו מקווים שהחומה אכן תוסר, אך נעשה זאת בדרכים אחרות".

צפו במהומה הבוקר – באדיבות רשת

אליסף ורמן, חבר מועצת העיר בית שמש, מאשים את תהליך ההתחרדות בעיר. "מה שקורה בבית שמש זה תסמין של מדינת ישראל", הוא אומר. "היום הציבור החרדי הולך ונכנס לכל אחת מהערים. זה מתחיל לאט, בהסכמה, ואז כשהם מרגישים שאפשר לתפוס את ההגה של העירייה, זה מה שקורה", מוסיף ורמן ומצביע על חומת ההפרדה.

מנגד, משה מונטנג, ראש הוועדה לתכנון ובנייה בעיר, כי למרות חוסר הנעימות, לא נמצא פתרון אחר לסוגיה."אנחנו חייבים לתת פתרון לכל הילדים, כל ילדי ישראל שווים", הוא אומר. "הילדים החרדים לא שווים פחות מאף ילד".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. רק לחילונים בבית שמש מותר לשנוא ולאיים על חרדים, והחרדים עצמם צריכים לחיות בתנאי גטו?!

    מיקי |
    הגב