הורים שכולים במחאה נגד 'ארץ נהדרת'

בעקבות שידור מערכון "קידוש ה- 6" צופים זועמים והורים שכולים הביעו את זעמם על הזכיינת 'קשת' ששידרה את המערכון הפוגעני. { סערת המערכון}

בעקבות שידור המערכון הפוגעני של "ארץ נהדרת" שעסק בקטל בדרכים ובתאונה הקטלנית בקו 402 שבו הוצגו הנספים שנהרגו על "קידוש השש", צופים זועמים והורים  שכולים הביעו את זעמם על הזכיינת 'קשת' ששידרה את המערכון הפוגעני.

"מערכון כזה מציף את הכל, גם אם זו סאטירה", אמר ל-ynet אריק קונפורטי, ששכל את בתו שירן בתאונת דרכים לפני כמה שנים. "יש כל כך הרבה הרוגים מהקטל בדרכים, והם עומדים שם וצוחקים עלינו.
 צפו במערכון: זהירות שירת נשים!
"הרגשתי שצוחקים על הכאב שלנו, שהוא כאילו נושא ללעג. אני עדיין בשוק מכל האירוע. עברנו שבת מאוד קשה בגלל המערכון הזה, הוא הציף את הכל ופתח לנו את הפצע מחדש. אני רוצה להעמיד אותם מול המצבה של הבת שלי, שיצחקו אז, נראה אותם".

 

במערכון ששודר גילמו השחקנים את  המפכ"ל אלשיך השר ארדן לצד שר התחבורה, ולעגו  לעג לאוזלת היד מול הקטל בדרכים, השחקנים ציינו את האירועים במחרוזת שירים בדומה לימי זיכרון לחללי צה"ל.

 

"אני זועמת מן הצחוק והציניות הרבה שבה השתמשו ב'ארץ נהדרת' על חשבון נפגעי והרוגי תאונות הדרכים", כתבה צופה בתלונה לרשות השנייה, "נוסף לכך ישנו צחוק ופגיעה בנפגעי והרוגי פעולות האיבה והטרור, ועשו לעג משירים אשר ששרים בימי הזיכרון והטקסים. איני חושבת שזה ראוי להישאר בטלוויזיה, גם אם זאת תוכנית סאטירה. הם לא מבינים שיש אנשים מאחורי ההרוגים והפצועים? משפחות שלמות שנהרסו, ועושים על חשבונם צחוק.

כזכור, כפי שכבר פורסם ב'קוקר' שר הקליטה זאב אלקין שיגר ליושבת ראש הרשות השניה אווה מדז'יבוז' מכתב בערב שידור התוכנית. "כשהמשפחות עדיין יושבות שבעה על מות יקיריהם בתאונה הטרגית הזאת, לא יעלה על הדעת להפוך את האירוע הקשה הזה לצחוק וקלס", כתב אלקין, שהתייחס לתאונת האוטובוס הקטלנית שגבתה את חייהם של שישה נוסעים בשבוע שעבר.

 

"גם לתוכנית סאטירה צריכים להיות קווים אדומים של טעם טוב וכבוד המתים", ציין השר וביקש מעורכי התוכנית להתנצל.

מהפקת "ארץ נהדרת" נמסר בתגובה: "הקטע ששודר בפתיחת התוכנית האחרונה לא היה מצחיק, ולא לשם כך נכתב. מטרתו היתה לזעזע ולסדוק את חומת האדישות של מקבלי ההחלטות מול הקטל הבלתי פוסק בדרכים. הוא הציג את הפער בין היחס המקודש של החברה הישראלית לקורבנות המלחמות לעומת הבנאליות וה'טבעיות' שבה מתקבל ההרג בכבישים. זה תפקידנו כתוכנית סאטירה וזו דרכנו למחות, ואנו מקווים שהמסר הגיע לשרים הרלבנטיים שדמויותיהם הוצגו במערכון".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.