"הבן שלי נהרג בגללו, לא אסלח לו"(וידאו)

הורים לחיילים שנהרגו במלחמת לבנון השניה נגד מינויו של גל הירש למפכ"ל: "בושה למדינה. אנחנו נפעל למנוע את המינוי"

זמן קצר לאחר ההועה על מינויו המפתיע של תא"ל גל הירש לתפקיד המפכ"ל, החלה להימתח ביקורת חסרת תקדים בהיקפה ובחריפותה כנגד החלטתו של השר לביטחון פנים, גלעד ארדן. שורה של הורים שכולים שבניהם נפלו במלחמת לבנון השניה זועמים על המינוי ומגדירים אותו "חסר אחריות".

משה ניסן, אביו של ינון ניסן ז"ל שנהרג ביומה האחרון של המלחמה אמר: "הבן שלי נהרג בגללו. הוא הגורם הראשי שאני יכול להאשים – אמנם היו מפקדים אחריו ומתחתיו אבל הוא נתן פקודה להיכנס באור יום בניגוד לנהלים ובגלל זה הבן שלי נהרג. המינוי הזה פותח לנו פצעים ואוכל לנו את הלב. לא מתחשבים בנו ולא שואלים אותנו. אני לא מבין את ההתנהלות הזה, הבן אדם הזה לא מתאים לקחת תפקיד בכיר במשטרה".

כששמעתי על המינוי הזדעזעתי, עמדו לי דמעות בעיניים. אני רק שומע את השם הזה אני מאוד רותח מכאב. זה לא יעבור בשקט. מחזיר אותי אחורה. לא מניחים לנו, כל פעם פותחים לנו את הפצעים מחדש. הממשלה הזאת לא סופרת אותנו. נתנו את מיטב בנינו ולא חושבים עלינו".

לדבריו, הוא ומשפחות שכולות נוספות מתכננים מחאה נגד המינוי. "דיברתי אתמול עם חבר טוב שלי חיים צמח שהבן שלו עוז צמח נהרג עם ינון באותו טנק ואמרתי לו חייבים לפעול ולעשות מחאה בכל מקום שיצטרכו בארץ, אנחנו נפעל למנוע את מינוי הזה…המינוי הזה לא ראוי. הבן אדם הזה לא ראוי לשבת בתפקיד כזה בכיר במשטרה. אין לי בעיה שיביאו מבחוץ אבל לא אנשים שנכשלו. הבן אדם הזה נכשל בחטיפה, הוא נכשל במלחמה. הבנים שלנו הלכו והוא היה אחראי עליהם. איפה הוא היה? איך הוא נתן פקודות להיכנס באור יום. הבן שלי הלך בגללו ואני לא אסלח לו עד יומי האחרון. הוא לא ידע לעמוד תחת לחץ לא יכול לנהל תפקידים בכירים. זה קשה לי ומחזיר אותנו אחורה. למה לא להניח לנו?".

ואילו משה מוסקל, אביו של רפנאל ז"ל, אמר: "לא יכול להיות שמי שנכשל בתפקידו, יקבל בעיטה למעלה. כישלון בתפקידים בכירים הוא בלתי נסבל".

בוידאו: השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, מדבר בערוץ 2 על המינוי

מנגד היו גם קולות אחרים. "הייתי נותן לו צ'אנס. לזכותו ייאמר כי הוא לקח אחריות על המוות של הבן שלי" אמר חזי שגב, אביו של נמרוד ז"ל.

גם צבי רגב, אביו של אלדד רגב ז"ל שהחטיפה שלו ושל אהוד גולדווסר ז"ל הובילה למלחמה נשמע מפוי ואמר:"אין בלבי משהו רע על האיש".

בראיון לגל"צ הבוקר הוסיף רגב: "הוא פיקד על מלחמת לבנון השנייה והיו אבידות מאוד קשות, והבן שלי ביניהן…התחושה קשה מאוד. יש לי הרגשה שפשוט לא סופרים אותנו, את ההורים השכולים, בהחלטות. התחושה קשה, זה מה שאני מרגיש, אחרי מינוי של אדם שעבר מלחמה שנוספו בה משפחות שכולות. אני לא מחליט אם הוא יהיה המפכ"ל הבא, אבל אני רואה בו כאחראי לחטיפה של הבן שלי ושל גולדווסר. מוזר איך שהמדינה מתנהלת.

יכול להיות שהוא עשה חשבון נפש כלשהו, אולי למד מהטעות הנוראית ההיא. מהפגישות שלי איתו גיליתי אדם שמבין עניין, הוא הסביר לנו מה קרה מה קרה שם. יש לו הצלחה בפיקוד על אנשים, אני לא רוצה לחוות דעה. אני סגור עם הכאב שלי וממשיך לחיות איתו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.