הורי הפעוט שטולטל ע"י המטפלת: "כשהוא יחלים, נדאג שמי שעשה את זה ייענש"

ההיכרות עם המטפלת, החשדות, הפינוי לבית החולים, התפילות והתכניות לעתיד: שבוע וחצי לאחר שטולטל ע"י המטפלת ואושפז במצב קשה מאוד, הוריו של הפעוט דניאל-חיים גרסון מדברים על הכל

בבית החולים שניידר מוסיפים הרופאים לטפל בדניאל גרסון, הפעוט בן ה-5 חודשים שטולטל – ע"פ החשד – ע"י המטפלת.

דניאל יצא אמנם מסכנת חיים, אולם מצבו הרפואי מוסיף להיות מורכב והרופאים משקיעים מאמץ רב במטרה לייצבו. בינתיים שוהים הוריו, עידן ולירון, ליד מיטתו ומבקשים מהציבור להמשיך להעתיר לרפואתו – דניאל חיים בן לירון בתושח"י.

בראיון ל'ידיעות אחרונות' מספר האב: "אחרי כל המשפטים הרפואיים שהרופא אמר לנו…שאלנו אותו: 'שורה תחתונה: הילד בסכנת חיים?' והרופא הסתכל לנו בעיניים וענה, 'אגיד לכם הכי פשוט: כן. אני לא אעטוף את זה אחרת. יש סכנה לחייו. תתפללו'. ועם זה יצאנו החוצה. מתוך המקום של חוסר האונים, כי ידענו שמעבר לטיפול הרפואי המצוין שהילד מקבל, הוא שוכב במיטה מורדם ומונשם, הדבר היחיד שאתה יכול לתת לו עכשיו זו תפילה, ולבקש מאחרים שיעזרו ויתפללו איתך.

אתה יודע בוודאות שזה מה שיציל אותו, כי במהלך חייך הרבה תפילות עזרו. ואצלנו זו לא הייתה סתם תפילה. זו הייתה זעקה. ובאמת הייתה תהודה גדולה, ואנשים התפללו. גם כאלה שבחיים לא נגעו בתהילים. עובדה שראינו נס".

ההורים בבית החולים. צילום: חדשות 2
ההורים בבית החולים. צילום: חדשות 2

האם, לירון, ששלחה את בנה למטפלת לאחר בדיקה מעמיקה, משחזרת בראיון את יום חמישי הנורא לפני שבוע וחצי: "ביקשתי שהיא תוריד לי את הילד למכונית, ואני מקבלת לידיים ילד שמוט ראש, חיוור, אפאתי, עם עיניים מתגלגלות, לא ממוקד ראייה, לא מזהה אותי. שאלתי אותה, 'מה קרה לו? הוא נפל לך?' זה הדבר הראשון שעלה לי בראש. סימונה הכחישה. אמרה, 'מה פתאום, לא קרה לו כלום, הוא קם עכשיו מהשינה, אז הוא ישנוני'. נכנסתי להיסטריה גדולה.

חובש שעבר שם שאל מה קרה והמטפלת צעקה לו, 'הכל בסדר'. היא ניסתה לנרמל את האירוע, להגיד לי, 'את מלחיצה את הילד, אין לו שום דבר', את היסטרית', אבל הוא התעלם ממנה ושאל, 'סליחה, מי זו האמא?' ואז מדד לדניאל רמות חמצן בדם. הבדיקות יצאו תקינות, אז המטפלת אמרה, 'הכל בסדר, את רואה?' אבל אלחנן לא ויתר ושאל, 'את מכירה את הילד ככה?' כשעניתי שלא, הוא אמר, 'תתפני לבית החולים כדי שתהיי רגועה'.

חברה שלי אספה את הילדים האחרים בעוד אני והמטפלת נוסעות עם דניאל הקטן לבית החולים…הייתי מאוד עצורה, לא חשבנו עליה. הייתי עסוקה במה שעובר עליי, איך אני מצילה את הילד. לא אם זה אולי בגללה. קודם כל הילד היה זקוק לטיפול רפואי. רק אחר כך היה הזמן לשאול – מה קרה ואיך. בשלב הזה בכלל לא חשבנו על טלטול".

באמצע הדרך התקשרתי לבעלי ואמרתי לו: 'בוא לפה מהר, אני חייבת אותך. משהו קרה לדניאל. הוא לא מגיב, הוא לא מתפקד. נראה לי שהוא נפל למטפלת'".

"אני זוכר את עצמי חותך ועובר את הבידוק הביטחוני ורץ למיון, ואז רואה את הילד שלי, ואומר, וואו, זה ילד שעבר עליו משהו. הוא שכב במיטה והשמיע יבבות חלושות של כאב. זה הרס אותי", מספר האב.

לא מאמינים לגירסה שלה. המטפלת בבית המשפט. צילום: חדשות 2
לא מאמינים לגירסה שלה. המטפלת בבית המשפט. צילום: חדשות 2

על הרשעתה הקודמת של המטפלת אומרת האם: "כששמעתי שהמטפלת דפקה ראש של ילדה בשירותים, פרצתי בבכי נוראי. המשפט הראשון שאמרתי היה, 'שמתי את הילד שלי אצל פושעת'".

ואילו האב מוסיף: "אפשר להיכנס לביצה של תחושת אשמה ולא לצאת משם. עשינו את המקסימום של הבדיקות, קיבלנו המלצות מאנשים שמכירים. לא יעלה על הדעת שנעלה את שמה במאגרים משפטיים. מי חשב על זה? זה לא סביר. במקור אנחנו לא מפתח־תקווה. אולי אם הייתי מפה הייתי יודע דברים על עברה. תמיד יהיה מקום של אשמה. למה באותו יום לא הוצאתי אותו מוקדם ואולי הייתי מציל אותו. אבל זה מעבר ליכולתנו. זה כבר מלמעלה".

באשר להכחשתה של המטפלת אומר האב: "המקרה הזה הוא ממש פגע וברח…אולי זה קרה הרבה לפני השעה שהיא אומרת. אולי הוא איבד את ההכרה והיה זקוק לטיפול רפואי. אולי היה נגרם פחות נזק אם היא הייתה מבקשת עזרה. אנחנו לא מפסיקים לאכול את הלב מה הילד הזה עבר עד שהגענו.

דניאל זה ילד של צמר גפן. הילדים כל כך נזהרים לא להרים אותו. מותר להם רק לנשק לו את היד, לא את הראש. מאז המקרה מתקשרים אליי הורים שהיו בעבר אצל סימונה והם מזועזעים. הורים שפתאום נזכרים שהילדים היו ישנוניים בתקופה שהיו אצלה, הורים שחושדים שהילדים מעוכבים התפתחותית, ואולי זה בגללה. אני רוצה לקרוא לכל ההורים שהיו אצלה, שילכו למשטרה ויספרו את הסיפור שלהם. אומרים, לא, זה משהו קטן, לא פלילי. אני אומר שלא יהיה מצב שעוד עשר שנים יהיה שידור חוזר".

על תביעה משפטית אפשרית הוא אומר: "ברור שזה שם, אבל אני משתדל לא לעסוק בזה. אני מחכה לכתב האישום, מתכוון להגיע למשפט ולראות אותה על הדוכן. אני בטוח שכשאגיע, יהיה לי הרבה מה להגיד, אבל אני לא נכנס לזה עכשיו".

היא ניסתה ליצור איתכם קשר, לבקש סליחה?

"היא לא ביקשה סליחה או שלחה אנשים. אני גם לא מצפה ממנה להתקשר. זה גם לא דחוף לי לשמוע סליחה או שזה נעשה בלי כוונה. יש לי ילד ששוכב בין חיים ומוות ואני סומך על המשטרה. וכשדניאל יבריא, אני אדאג שמי שעשה מה שעשה, יקבל את העונש שמגיע לו".

בסיום הראיון קוראים ההורים לגורמי החוק לאמץ את ההצעה להתקין מצלמות בכל הפעוטונים והמשפחתונים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.