הושגה הסכמה בין כחלון לדרעי. שרי ש"ס יצביעו בעד התקציב

לאחר מאבק מתיש בין שר האוצר משה כחלון לשס והחרמת ישיבת הממשלה הבוקר של שרי שס, הגיעו הצדדים להסכמה.
מע"מ אפס לשכבות החלשות יוחל על תשלומי המים, החשמל, והתח"צ.

 

יו"ר ש"ס  ויו"ר כולנו הגיעו לסיכום כי מע"מ אפס לשכבות החלשות יוחל על תשלומי המים, החשמל, והתח"צ. כמו כן מונה צוות שימליץ בתוך 30 יום על מתווה מוסכם ליישום ההחלטה, בכך ככל הנראה יאושר התקציב, על אף המחלוקות עם שרת התרבות מירי רגב (הליכוד) ושר החינוך נפתלי בנט (הבית היהודי), כיוון שגם ללא תמיכתם בתקציב יש רוב של שרי הממשלה בעד תקציב המדינה לשנים 2015-2016.

כזכור, היום החרימו שרי ש"ס את ישיבת הממשלה לאחר שהשיחות בין אנשי משרד האוצר לאנשי משרד הכלכלה הגיעו למבוי סתום, סלע המחלוקת היה על דרישתו של דרעי כי כל ארבעת העשירונים הנמוכים ייהנו מאפס אחוז מע"מ על המים והחשמל, כמו כן דרש דרעי להחיל אפס אחוז מע"מ על כל נוסעי התחבורה הציבורית, במהלך ליל אמש עלו הדיונים על שרטון. מה שגרם לשרי ש"ס להחרים את ישיבת הממשלה, היום בבוקר אף דובר על כך ששרי ש"ס יצביעו נגד התקציב, עד שכאמור לפני זמן מועט הושגה הסכמה בין אנשיו של כחלון לאנשי דרעי.

צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90

במקביל שרת התרבות מירי רגב (הליכוד) איימה היום (רביעי) להתנגד לתקציב כיוון שבאוצר לא אישרו לה את תוספת התקציב שדרשה למשרד התרבות והספורט, "לצערי אנחנו נמצאים במשבר מול האוצר", אמרה רגב.

"לא הצלחנו להתקדם בהעלאת תקציב התרבות והספורט. תקציב שהוא גם חברתי וגם אזרחי",

רגב אף הוסיפה ואמרה כי: "לא יכול להיות מצב שהתקציב הזה לא יעלה, ולכן כנראה שהתקציב יעבור בממשלה גם אם לא אצביע בעדו, אבל כפי שאני אומרת – נתראה בכנסת".

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.