הושגה הסכמה: עשרה דיינים נבחרו

בוועדה למינוי דיינים, הושגה הסכמה לגבי עשרה דיינים, חמישה ספרדים וחמישה אשכנזים, לגבי הדיינים הד"לים עוד לא הושגה הסכמה. ואלו שמות.

בוועדה למינוי דיינים, הושגה הסכמה לגבי עשרה דיינים, חמישה ספרדים וחמישה אשכנזים, לגבי הדיינים הד"לים עוד לא הושגה הסכמה.

כזכור, לפני מספר שבועות נחשף כי המפלגות החרדיות הגיעו להסכמה עם מפלגת הבית היהודי, לגבי חמישה עשר מן הדיינים החדשים שימונו, לפי ההסכם ימונו חמישה דיינים חרדים ספרדים,‏ שכאמור, הושגה הסכמה לגביהם, מדובר ברבנים שחר, חזן, אבידר, וידאל ובן ציון. בנוסף לכך חמישה דיינים חרדים אשכנזים‏ שגם לגביהם הושגה הסכמה, מדובר ברבנים גלב, שוויצר, גרוזמן, שפיינר, ווסרמן. בנוסף לכך ב'דיל' סוכם גם על חמישה דיינים ד"לים, מדובר ברבנים גאופטמן, עובדיה, כץ, אריאל, שושן וסיני שלגביהם עוד לא הושגה הסכמה.

היום (חמישי) לאחר מס' עיכובים התכנסה הוועדה בלשכתו של יו"ר הוועדה השר יובל שטייניץ, בוועדה הושגה הסכמה לגבי הדיינים החרדים הספרדים והאשכנזים שימונו, בין היתר ישנם שני דיינים חסידים, מדובר בהישג לחה"כ ישראל אייכלר שכזכור, נבחר לוועדה כנציג 'דגל התורה' בסיומו של קרב הכפשות בינו לבין חה"כ משה גפני שדרש אף הוא להיות נציג הוועדה.

בנוסף לכך ישנם עשרה דיינים שכיהנו בעבר כדיינים אך פרשו לגימלאות שאמורים לשוב לתפקידם כ'דיינים עמיתים', נוהג דומה קיים אף בבתי המשפט. לגבי הדיינים הללו עוד לא הושגה הסכמה מלאה בין כל הנציגים והדיונים לגביהם יתקיימו בישיבה הבאה של הוועדה.

המפסידים הגדולים הם רבני 'צהר' שככל הנראה איש מבין הנימנים על שורותיהם לא ימונו לדיינים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.