הושלם הסכום להצלת 'הליגמן'(וידאו)

המאבק להצלת בית הכנסת המיתולוגי 'הליגמן' בבני ברק הושלם: נגידים, נדבנים וציבור האברכים גייס סכום של כשלושה מיליון שקלים בכך ניצל ביהכנ"ס מיורשותיו של 'הליגמן' שדרשו להרוס את ביהכנ"ס ולבנות מבנה חלופי במקומו. {פרסום ראשון}

המאבק להצלת בית הכנסת המיתולוגי 'הליגמן' בבני ברק הושלם: נגידים, נדבנים וציבור האברכים גייס סכום של כשלושה מיליון שקלים בכך ניצל ביהכנ"ס מיורשותיו של 'הליגמן' שדרשו להרוס את ביהכנ"ס ולבנות מבנה חלופי במקומו.

גדולי ישראל יצאו מגדרם למען הצלת בית הכנסת. כפי שפורסם לראשונה ב'קוקר' בית המשפט הכריע, כי על עמותת בית הכנסת הנוכחית לפצות את היורשות של מקים בית הכנסת בכמה מיליוני שקלים ואילו בית הכנסת לא ייהרס אך יחד עם זאת עמותת בית הכנסת תחויב לפצות את יורשותיו של 'הליגמן' בכ-3 מיליון שקלים.

מרבית הסכום נאסף על ידי מתפללי בית הכנסת וידידיו במהלך החודשים שחלפו, חלקים נכבדים מהסכום גוייסו על ידי נגידים ובעלי ממון שנרתמו למען המטרה החשובה.

https://vimeo.com/147458136

לפני כחודשיים בצעד נדיר נרתמו גדולי ישראל לדבר אל מול המצלמה עבור מצגת מיוחדת שהופקה כחלק ממסע גיוס התרומות, במצגת מובאת השתלשלות בית הכנסת מאז הקמתו ועד המאבק המשפטי מול יורשותיו של 'הליגמן'. המצגת מוקרנת בימים אלו בסמוך לבתי הכנסיות והמדרשות בבני ברק.

בשיחה עם 'קוקר' אומר גבאי בית הכנסת כי המתפללים נרתמו כולם לטובת 'קרן' מיוחדת שהקומה לצורך גיוס הסכום הנדרש לפיצוי היורשות, "את הניצחון האמיתי השגנו בכך שבית הכנסת יוותר על כנו ולא הוצרכנו להגיע למחוזות מבישים של הריסת בית כנסת חשוב ומרכזי בלב בני ברק". אמר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.