הושלם פרוייקט אוצרות מי הגשמים

הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו שליט"א התלווה להנהלת המרכז הארצי למען טהרת המשפחה בסיור מיוחד לרגל סיום החלפת אוצרות מי הגשמים במקוואות

כמדי שנה, בימי החורף מפעילים במרכז לטהרת המשפחה את פרויקט החלפת אוצרות מי הגשמים במאות המקוואות ברחבי הארץ.

הפרויקט המיוחד שנערך במסירות רבה על ידי רבני המרכז מגלה טפח מאחורי הקלעים של פעילותם הברוכה של אנשי המרכז לטהרת המשפחה. בכל מאות המקוואות מותקנים אוצרות מי גשמים ומדי שנה בשנה בימי הגשמים מחליפים את המים הנאגרים באוצרות במי גשמים חדשים.

בסיור המיוחד הציג יו"ר המרכז הארצי למען טהרת המשפחה הרב חיים לוי שליט"א לרב הראשי הרב דוד לאו שליט"א את מגוון הפתרונות ההלכתיים והמקצועיים המיושמים על ידי רבני המרכז. במסגרת הסיור, בחן הרב הראשי הרה"ג דוד לאו את מאגרי המים, תעלות ההמשכה וכן את מערכות המקווה תוך שהוא מביע בפני יו"ר טהרת המשפחה את התפעלותו מההקפדה ושימת הלב של צוות הרבנים ואנשי המקצוע של טהרת המשפחה על כל פרט ופרט ולפי כל השיטות ודעו הפוסקים וזאת על מנת שיצא דבר מתוקן הראוי לשימוש ע"י כלל הציבור ועדותיו, בהמשך הסיור הוצגו בפני הרב גם מערכות החימום שמותקנות כיום במקוואות בישראל כאשר מדובר במערכות מיוחדות שפותחו לפי דרישת הנהלת טהרת המשפחה באופן המאפשר שימוש במים חמים בכמויות גדולות ביותר וזאת ללא צורך בשימוש בסולר אלא באמצעות מערכות חשמל מתקדמות הצורכות חשמל בעלות נמוכה ביותר.

בסיום הסיור ציין הרב הראשי הרה"ג דוד לאו שליט"א את התרשמותו הרבה מההשקעה הגדולה שמתבצעת ע"י טהרת המשפחה בכל נקודת ישוב בישראל, כאשר מלבד פעולות המרכז הארצי להקמת עשרות מקוואות  חדשות מדי שנה פועל המרכז הארצי למען כשרותם והידורם של מאות מקוואות באופן שוטף ויומיומי הן ע"י צוות הרבנים והכשרות והן ע"י צוותות אנשי המקצוע שמסיירים מדי יום ביומו לצורך בדיקת המקוואות ותיקונם.

לאו 5 לאו 4 לאו 2 לאו 1

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.