הושלם שיפוץ קבר "שמואל הנביא" • תיעוד

בטקס מרגש צוינה אמש השלמת שיפוץ קבר "שמואל הנביא". במעמד השתתפו רבנים ואישי ציבור. צפו

בטקס מרגש אמש צוין השלמת שיפוץ קבר "שמואל הנביא" במעמד הרב הראשי לישראל הגר"ד לאו, רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים הגר"ש רבינוביץ , מנכ"ל המקומות הקדושים יוסף שווינגר, מתאם פעולות בשטחים האלוף יואב פולי מרדכי, ראשי המינהל האזרחי, שרים, חברי כנסת ואישי ציבור.

קברו של "שמואל הנביא" משמש מאות בשנים כמקום תפילה לרבים, ומדי שנה פוקדים את האתר הק' מאות אלפי יהודים. כך שהיה צורך לשפר ולשפץ את המקום ולבצע בו עבודות בטיחות ותימוך.

בשיתוף פעולה בין המינהל האזרחי והמרכז הארצי לפיתוח מקומות קדושים, ובתרומת משפחת פאליק ממיאמי ופנמה הוחל בעבודות שימור, תימוך, שידרוג והחלפת תשתיות, עבודת ריהוט ודקורציה, ריהוט וחשמל, בהם נטלו חלק רשות העתיקות, המינהל האזרחי, המקומות הקדושים והאדריכל ר' אהרון אוסטרייכר.

את הטקס פתח והנחה מנכ"ל המרכז הארצי לפיתוח מקומות קדושים הרב יוסף שווינגר אשר סקר את העבודות והפרויקט שנמשך תקופה ארוכה בציינו בשמחה את השלמת הפרויקט לאחר קשיים רבים.

20150804051044 (1)

דברים נשאו הרב הראשי לישראל הגר"ד לאו שאמר כי מקום זה שימש אתר תפילה ואף מקום לגזיזת שערות לילדים בני שלוש, והביע הערכה לאלה שתרמו לפאר ולרומם את בית ה'. רב הכותל  הקדושים הגר"ש רבינוביץ אמר כי קבר שמואל הנביא משמש מזוזה לפתחה של ירושלים, והוא שמח על שיתוף הפעולה בין כל הגורמים שהביא אותנו הלום. חנה אשר אמרה על בנה שמואל: 'אל הנער הזה התפללתי' לימדה אותנו פרק בתפילה ולא בכדי המקום הזה משמש כאתר תפילה מרכזי.

מתאם הפעולות בשטחים האלוף יואב פולי מרדכי אמר כי המנהל האזרחי ימשיך בשיפוץ המקומות הקדושים ליהודים כמו שנעשה כאן, והוא שמח שניצני ההחלטה על השיפוץ, התחילו עוד בתקופתו ששימש כראש המינהל האזרחי.

מר שמחה פאליק שמשפחתו תרמה את השיפוץ יחד עם המינהל האזרחי דיבר בהתרגשות על חשיבות המקום ועל הזכות שנפלה בחלקה של משפחתו להיות שותפים לפרויקט זה.  

מנכ"ל המשרד לענייני דתות מר עודד פלוס הביא את ברכת המשרד לעניני דתות, והבטיח להמשיך ולפתח את המקומות הקדושים בישראל.

 
במרכז הארצי לפיתוח המקומות הקדושים הביעו תקוה כי לאור השיפוץ הנרחב, יתאפשר ליותר מתפללים לפקוד את המקום בבטחה, בנוחות ובהדר כיאה למקום מנוחתם של שמואל הנביא ואמו חנה.

ממ"ז ירושלים הודיע בטקס כי בכוונת משטרת ירושלים להקצות שוטרים באופן קבוע לשמירת האתר ולניהולו התקין והראוי .

את האירוע הנעימו בשירה לכבודו של שמואל הנביא בעל המנגן החסידי מוטי שטיינמץ ומקהלת 'נרננה'.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.