"הושמדו מאה טילים שוברי שוויון בסוריה שהיו מיועדים לחיזבאללה"

קצין בכיר בצה"ל סיפק אמש פרטים נוספים על התקיפה הדרמטית של מטוסי חיל האוויר הישראלי בסוריה לפני כחודש וחצי. { הקצין חושף }

קצין בכיר בצה"ל סיפק אמש פרטים נוספים על התקיפה הדרמטית של מטוסי חיל האוויר הישראלי בסוריה לפני כחודש וחצי. מדובר על תקיפה די שגרתית, אם מתייחסים לפרסומים הזרים, אך היא זכורה בעיקר בגלל התגובה הסורית שכללה ירי טיל סקאד עם ראש נפץ של מאות קילוגרמים לעבר הבקעה – טיל שיורט באמצעות מערך ה'חץ'.

לטענת הקצין, בתקיפה הושמדו מאה טילים שוברי שוויון להיות מיועדים לארגון הטרור חיזבאללה בלבנון. זאת, כחלק מהאסטרטגיה הישראלית ולפיה אינה לא תוכל לחיות עם העברת נשק מסוכן לידי ארגונו של נסראללה בלבנון. הקצין אמר כי צה"ל פעל בשנים האחרונות לא פעם גם כנגד הסורים – ולא רק כלפי חיזבאללה.
לדברי הגורם ששוחח עם עיתונאים, במערכת הביטחון עוקבים אחר האולטימטום שאבו מאזן מתכוון להפנות כלפי חמאס בעזה. אבו מאזן צפוי לדרוש מהנהגת ארגון הטרור השולט ברצועה להעביר את השליטה במקום לידי הרשות הפלסטינית, אחרת ייעצרו הכספים שהרשות מזרימה לרצועה. "מבחינת ישראל יש חפיפת אינטרסים עם הרשות ומדובר בצעדים חיוביים וטובים לישראל. הסיפור שם את חמאס בדילמה – לאן להפנות את הכסף, לאפיקים צבאיים או לצרכים אזרחיים ברצועה. יש אפשרות שהדבר יגרום לחמאס להביא להתלקחות מול ישראל", אמר.
הוא התייחס גם לבחירות הקרובות ברפובליקה האסלאמית של איראן, ואמר כי במערכת הביטחון מודאגים מאוד מנציג השמרנים, איברהים ראיסי, שעשוי להפוך לנשיא האיראני. לדבריו, מדובר באדם קיצוני מאוד, שעלייתו לשלטון תביא להשפעה על תוכנית העבודה של צה"ל, כפי שהיה עם עלייתו של אחמדיניג'אד בשנת 2005.
ובגלל החשש מכל הזירות – בחודשים הקרובים יקיים צה"ל תרגיל שלא התקיים זה 19 שנים, שבמסגרתו ייקראו ארבע או חמש אוגדות.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.