הושק השת"פ בין 'הדסה' לארגון 'פרי חיים'

במעמד רבנים ואישי ציבור: הושק שיתוף הפעולה בין המרכז הרפואי 'הדסה' לארגון 'פרי חיים'. קובי הר צבי תיעד

רב המרכז הרפואי 'הדסה' הרב משה קליין :"'פרי חיים' ארגון מופלא- בשעה שאחרים חלמו, נשיא הארגון הרב משה שלזינגר עשה וסייע כבר לאלפי זוגות" * נשיא הארגון, הרב משה שלזינגר:" יש בי הכרת הטוב להדסה על הדלת הפתוחה ושיתוף הפעולה לטובת הנצרכים לשירותי ההשגחה- בתי החולים של הדסה מדקדקים עפ"י כל כללי ודקדוקי הלכה"

מעמד מיוחד נערך בבית חולים 'הדסה הר הצופים', לרגל השקת שיתוף פעולה בין המרכז הרפואי 'הדסה' לבין ארגון 'פרי חיים' שבנשיאות הרב משה שלזינגר שליט"א. פרויקט השגחה הלכתית אשר תלווה את תהליכי הבאת ילדים לעולם, החל לפעול בבית החולים 'הדסה הר הצופים'. הנהלת בית החולים וארגון "פרי חיים", העוסקים בפריון בשלושים השנים האחרונות ומסייעים לזוגות בהבאת ילדים לעולם, החליטו למסד יחדיו את שיתוף הפעולה במתן ליווי הלכתי מלא למעוניינים בכך, זאת כמובן לצד ההקפדה ההלכתית והרפואית הנשמרת מטעם בית החולים כמעשה שבשגרה לכל הבאים בשערי המרפאות.

חבר וועדת הבריאות והרווחה בכנסת, ח"כ הרב מיכאל מלכיאלי שהשתתף באירוע והביא את ברכת הכנסת, סיפר שללשכתו בכנסת ולקבלות קהל שעורך ברחבי הארץ, מגיעות פניות רבות מזוגות מעוכבי ילדים אשר נואשים לעזרה ויעוץ, ומפנה אותם לארגון 'פרי חיים', ועשרות פעמים זוגות חזרו אליו לאחר מכן להודות על העזרה הרבה שקיבלו מהארגון, והכל בסבר פנים יפות וללא עלות. "אני רוצה לברך את הנהלת הדסה ובראשם רב המרכז הרפואי הרב משה קליין- אשריכם שזכייתם לפתוח את האכסניה לארגון 'פרי חיים', אמר ח"כ הרב מלכיאלי, ואיחל לכל המשתתפים שיגיעו לבתי החולים רק בשמחות ובלב שמח.

התורם ר' רפאל בנון מצרפת כובד לשאת דברים:" אני עומד כאן במעמד השקת שיתוף הפעולה נרגש. זכיינו היום לחנוך את מערך השגחה לעילוי נשמת אחותי הצדקנית ע"ה. את ארגון 'פרי חיים' אני מכיר כבר שנים רבות. אין לנשיא הארגון הרב משה שזינגר לא יום ולא לילה. כל ימות השבוע הוא מקבל קהל ומסייע לזוגות. אין אצלו את המילה, לא. אין בלתי אפשרי. נלחמים למען כל זוג".

רב המרכז הרפואי 'הדסה' הרב משה קליין, הודה לכל האנשים החשובים שטרחו והגיעו ממרחקים ארוכים: "פרי חיים' ארגון מופלא. בשעה שאחרים חלמו, הרב משה שלזינגר עשה וסייע כבר לאלפי זוגות. מדובר ביהודי תלמיד חכם- יהודי שחכמת הרפואה לא זרה לו כלל" שיבח הרב משה קליין, וסקר בפני האורחים את המהפכות הגדולות שנעשו בשנים האחרונות בהמרכז הרפואי 'הדסה' בכדי להנגיש את בתי החולים לפי אורח החיים של הציבור החרדי והדתי, וזאת בסיוע ובגיבוי מלא של הנהלת המרכז הרפואי 'הדסה'. "יש כאן בקירות יסודות של חמלה, הבנה, מסירות נפש, וזה הזמן שאנחנו יכולים לחזק את ידיהם, ולומר להם תודה גדולה", הטעים להסביר הרב קליין.

לאחר מכן נשאה דברים מנהלת בית החולים 'הדסה הר הצופים' ד"ר תמר אלרם, בדבריה ציינה כי בית החולים 'הדסה הר הצופים' כידוע מהווה מגנט לציבור. "הפעילות הענפה כיום בכל המחלקות בבית החולים גדולה מאוד וכראייה – מספר אנשים הפוקדים מידי יום ביומו את שערי בית החולים. אני מברכת על שיתוף הפעולה החשוב התורם ומסייע לקהילה, ואנחנו תמיד נשמח להיות לעזר במיזמים חשובים מעין אלו". ד"ר תמר אלרם סיפרה לכל הנוכחים שאמנם היא רק שלושה חודשים בתפקיד, אך יכולה כבר לבשר כי בית החולים מתחיל בבניית עשרה חדרי לידה חדשים במתחם קמפוס הר הצופים כשבסמוך אליהם, יבנו גינות מרהיבות המעניקות רוגע ושלווה רבה ותחושה של חדרים פרטיים ליולדות.

את האירוע חתם נשיא ארגון 'פרי חיים' הרב משה שלזינגר שליט"א, שדיבר על הכרת תודה הגדולה שיש בו לבית החולים, לרב המרכז הרפואי 'הדסה' הרה"ג משה קליין שליט"א ולאנשי הצוות הבכיר של רופאי הפוריות והמיילדות ובראשם פרופ' אריה הורביץ על הדלת הפתוחה ושיתוף הפעולה לטובת הנצרכים לשירותי ההשגחה והדגיש בתי החולים של הדסה מדקדקים על כל כללי ודקדוקי הלכה. בדבריו ציין לטובה את ידיו התורם ר' רפאל בנון מצרפת- האיש העומד והפועל מאחורי הקלעים בכדי לקדם ולסייע לזוגות הממתינים לזש"ק שלא על מנת לקבל פרס והכל בשקט ובצנעה.

במעמד השתתפו: נשיא רשת 'גני ילדים בית יעקב' הרב יצחק גולדקונפף, חבר וועדת הבריאות בכנסת ח"כ הרב מיכאל מלכיאלי, מ"מ ראש העיר י-ם הרב יצחק פינדרוס, סגן ראש עיריית ירושלים הרב יוסף דייטש, חבר מועצת העיר י-ם ומחזיק תיק מבני דת הרב ישראל קלרמן, חבר מועצת העיר ירושלים הר שלמה רוזנשטיין וחבר מועצת העיר י-ם ומחזיק תיק ארנונה הרב אברהם בצלאל, יועצי רפואה ועסקנים רפואיים רבים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.