אתר ynet ממשיך עם האגנדה האנטי חרדית: מפרסם מאמר אנטי חרדי – לקרוא ולהתחלחל

במאמר מושחז כותבת טלי פרקש: "הצפייה במפגינים מכיכר תחריר, ובעילה האמתית למאבק העקוב מדם של המצרים – דת מול חופש מדת – לא יכולה להיות פחות מתמרור אזהרה. במיוחד בשעה ששורשיו ההרסניים של הקונפליקט הזה, טמונים לבטח גם אצלנו, ועל הקרקע הצפופה והמאוד שבירה של הדמוקרטיה הישראלית צומחות שתי קבוצות גדלות והולכות, בעלות אינטרסים מנוגדים: מאמינים ושאינם".

הכתבת תוהה איך הם החילונים יסתדרו עם ראש ממשלה חרדי: "כעת הכוחות החילוניים אוחזים בהגה השלטון, ומקדמים את תפיסת עולמם בממשלה. בינתיים הצד השני צופה מן הצד, בודק היכן מסומנים קווי הגזרה החדשה, ועל מה אפשר להילחם ומתי. אי אפשר להתעלם מתסריט הלא כל כך דמיוני, שבו חוברות המפלגות החרדיות לחרדים-הלאומיים, ויחד הם מקימים גוש מאמינים משמעותי מאוד, עם אג'נדה דתית ברורה, ותוך אחיזה איתנה במוסדות השלטון. אולי בבחירות הבאות, ואולי עוד 50 שנה.

איך יקבלו בישראל ראש ממשלה חרדי? איך יגיבו כאן לשר ביטחון מתנחל? ושאלת השאלות, האם בסופו של דבר נמצא את עצמנו כאן, לא שמאל וימין – אלא דתיים וחילונים משני עברי המתרס? האם יגיע הרגע שבו מסכות הנימוס וכללי המשחק הפוליטי, יוסרו לטובת מאבק כוחני בין הצדדים? אלו הן שאלות שאי אפשר באמת לברוח מהן, על אף שהתמונות מתחריר עושות את זה רחוק ונוח.

לסיכום היא כותבת שבכל מקום בעצם הסכסוך עם החרדים יעמדו לנגד החילוונים המסכנים: "למעשה, אין תחום אחד בחיינו שבו הקונפליקט העמוק הזה אינו נוגע, החל מענייני ביטחון (שוויון בנטל) וכלה במדיניות הכלכלית, דרך תעסוקה, תל"ג בואכה קצבאות, מדיניות חינוכית המציבה ליבה מול לימודים נרחבים של מורשת ישראל, תנ"ך ותלמוד. בזירה התרבותית – תיאטראות ומוזיאונים נגד שיעורי תורה, ואפילו במערכת הבריאות – עם תמהיל סל התרופות, ועד לסוגיית תרומת האיברים. לאן שלא נפנה, טביעת אצבעו של "הסכסוך" ניצבת לפתחנו, ערמומית ומתחכמת כתמיד".

והיא מזהירה שבסוף לציבור החילוני ימאס מהחרדים וייצא לרחובות להפגין נגד תקשיבו טוב "הדתיים שיורדים לחייהם".

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ynet נהפך ליהיות האתר של הקרן החדשה, כל מי שמצפה מהאתר הזה ליהיות אובייקטיבי, הוא טמבל

  גגכדגכדג |
  הגב
 2. תפעילו קצת שכל, קראתי את המאמר, הכותבת היא חרדית וכותבת מהצד ההפוך.
  תקראו היטב לפני שמוסיפים קישורים והסברים.
  sara

  שרה חפץ |
  הגב
 3. מה הותר דמינו???
  מה קרה???
  בסך הכל כתבה מה שהרבה חילונים חושבים, תירגע ר' ישראל

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב