הותר לפרסום: שני אזרחים ישראלים מוחזקים ברצועת עזה • משדר מיוחד

אברה מנגיסטו, ישראלי תושב אשקלון, חצה לפני עשרה חודשים את הגבול הדרומי ונכנס לרצועת עזה. בישראל ניהלו מו"מ חשאי במטרה להשיבו יחד עם גופותיהם של החיילים הדר גולדין ואורון שאול. גורם ביטחוני: בן מיעוטים נוסף נמצא בשטח הרצועה

אזרח ישראלי תושב אשקלון מוחזק על ידי חמאס לאחר שחצה מיוזמתו את הגבול לעזה לפני כעשרה חודשים: כך הותר הבוקר לפרסום. האיש, אברה מנגיסטו, בן 29 מאשקלון, טיפס ככל הנראה על הגדר באזור זיקים בחודש ספטמבר האחרון, חושיים בלב לאחר צוק איתן, והגיע לידי ארגון הטרור. לפי שעה לא ידוע מה עלה בגורלו. המאמצים שנעשו לשחרורו עד עתה עלו בתוהו.

בנוסף למנגיסטו, מוחזק אזרח ישראלי נוסף בידי חמאס: מדובר בבן מיעוטים תושב חורה שחצה אף הוא את הגדר לעזה. לטענת גורמים ביטחוניים הוא עשה זאת גם מספר פעמים בעבר.

ישראלי בשבי חמאס. הצטרפו לשידור החי מערוץ 2

כאמור, הפרשה הזו החלה כחודשיים אחרי יום מבצע צוק איתן: תצפיתנים של צה"ל זיהו כי אלמוני חצה את גדר המערכת מישראל לרצועה, ובתחילה אף אחד לא ידע במי באמת מדובר. בצה"ל החליטו להפיץ את התמונות לרכזי המודיעין של המשטרה בתקווה שאולי מישהו דיווח על היעדרות של אדם מסוים.

רק לאחר מספר ימים התבררה האמת המרה: מדובר באזרח ישראלי תושב אשקלון. המודיעין והשב"כ עלו על כך שהוא מוחזק בידי חמאס, והמדינה הוציאה צו איסור פרסום גורף על כל פרטי האירוע.

מקורבים למשפחתו של השבוי מספרים שכעבור זמן מה החל ראש הממשלה בנימין נתניהו לטפל באירוע באופן אישי ומינה צוות מיוחד בראשות אל"מ במילואים ליאור לוטן.

לוטן, שליחו של רה"מ, נפגש מספר פעמים עם בני המשפחה ועדכן אותם במתרחש. לוטן גם ביקש מהם שלא ליצור מגע עם כלי התקשורת. המשפחה הסתגרה בביתה וסירבה להיפגש עם עיתונאים. במהלך התקופה נפגשו בני משפחת מנגיסטו גם עם נשיא המדינהועם שר הביטחון.

מקורבי המשפחה מספרים כי רה"מ הבטיח אישית לבני משפחתו של מנגיסטו כי יעשה הכל בכדי להשיב את בנם בשלום.

למרות שהמשפחה נהגה באיפוק וקיימה את בקשת המדינה שלא לספר על המקרה, צעירים רבים בקרב העדה האתיופית ניסו להעלות את הנושא לסדר היום והפרו את צו איסור הפרסום ברשתות החברתיות. כמו כן, במהלך המחאות שהיו בירושלים ובתל אביב גינו אנשי העדה את התנהלותה של המדינה במקרה. הצעירים טענו שאם צבע עורו היה אחר – המדינה לא הייתה עושה הכל כדי להשתיק את הפרשה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.