בין הנרצחים: הרב משה טברסקי הי"ד – ראש כולל 'תורת משה'

ראש כולל ומגיד שיעור. הרב משה טוורסקי הי"ד הוא אחד הנרצחים בטבח המחריד בירושלים.

הותר לפרסום: הרב משה טוורסקי ראש כולל 'תורת משה' ומגיד שיעור בישיבת 'מרכז התורה' בהר נוף נרצח הבוקר בפיגוע בשכונת הר נוף בירושלים.

הרב טוורסקי הוא נכדו של הגר"ח קריזוויירט מתפלל למעלה משבע שנים בבית מדרשו של הרב רובין בהר נוף, מכריו מספרים על אחד מפארי השכונה איש כולו טוב וחסד, שהגיע הבוקר כמו בכל יום לתפילת שחרית בבית הכנסת של הרב רובין.

הלוויתו תצא בשעה 14:00 מישיבת בית התלמוד להר המנוחות.
[alooma ref="d1c1e5e7b784beb3e9ce62bbda8dc5f7.aac" src="1" autoplay="0" pid="0"]
קול נהי נשמע בציון. האזינו להכרזה על הלוויתו של הקדוש הגר"מ טברסקי הי"ד

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. שומו שמים. השם תרחם עלינו מהר ומיד! אלוקים ישמור אותנו,והשם ינקום דמם, כמה עצוב תנחומי למשפחות. "זה בדיוק כמו הטבח שאנחנו רגילים לראות באירופה", מספר עד ראייה למראות המזוויעים, "זה היה תופת לכל דבר, תמונות של יהודים חרדים עטופים בטלית ותפילין זרוקים על הרצפה לאחר שנטבחו בגרזן. תמונות שמזכירות את השואה האיומה" אני בשם כל עם ישראל מבקש, בכל לשון של בקשה מגדולי מועצת התורה לא לעשות שום פשרות עם הצבא לגבי גיוס בני תורה! טבח הזה בבית כנסת היא מדה נגד מדה מהשמים! עטופים בטלית ותפילין מתבוססים בדמם! המועצת רוצים להרוג הנשמות, (בפשרות מול הצבא-השמד) והאנשים האלו נהרגו מהשמים לעורר אותנו ולעצור אתכם ממעשה רע הזה, ובקשה ממכם שתפסיקו לסלף התורה הק'. תראו איזה חרון אף גרמתם, מתפללים נטבחו בבית תפילה במרכז ירושלים ברצח נורא באכזריותו, יהודים היו באמצע תפילה לבורא עולם ומחבלים נכנסו ושחטו אותם. זי"ע.

  עת צרה היא ליעקב, ירושלים כואבת ומרכינה ראש ביום קשה זה. מתפללים נטבחו בבית תפילה במרכז ירושלים ברצח נורא באכזריותו, וכאשר חרב גיוס בני הישיבות המורם על ראשם של אחינו תושבי ארה״ק מחריף והולך רח״ל, הרשעים כים נגרש השקט לא יוכלו ובעזרתם של משתפי פעולה מנסים בכל כוחם לגייס בחורים ואברכים אל צבאם הטמא בכל מיני דרכים ותכסיסים.. טוב להודות לשם, שלצערינו ולעוונינו הרבים, וכעת הגענו למצב איום ונורא בראותם כי הדרך פתוחה לגיהינום, ומהשמים זכינו לגדולי תורה כאדמו”רים ורבנים וראשי ישיבות ממועצת גדולי השמד, אשר בקידוש שם שמים, בנעימות הליכותם, בגדלות תורתם, בחכמה גדולה כשלוחי ושותפי היצר והשטן, הצליחו בעזרת הרשעים להוביל כל המהלכים מול הצבא, אל מול עיניהם הכלות של לפיד ובנט מחוקקי החוק השמד העקר, נגד עולם התורה, ברוך אלוקינו שנתן לנו רועים (אכזרים) לדור יתום, שמנהיגים כולנו “לשמד-מוחלט” בדרך חכמה ובתבונה ובתחבולות של היטלר (נגד החרדים) והם חושבים שהקב”ה לא יגלה ברבים האמת שהם השותפים לרשעים פורקי עול היהדות, בעד כמה גרושים שהם מקבלים ממשלת הכופרים עבור עבודה השחורה, שמטנף עם ישראל.. הם גרמו שארבעה גופות של יהודים חרדים, שהיו באמצע תפילת "שחרית", עטופים בטלית ותפילין, היו שרועים על רצפת בית הכנסת, מתבוססים בדמם, לאחר שנטבחו בידי שני מחבלים שפלים. אם לא הבנתם, אז אנחנו במלחמה!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. אני חושב שיש כאן טעות. ר' משה טוורסקי ראש כולל תורת משה הוא חתנו של ר' אבא ברמן, בנו של פרופ' יצחק טברסקי ונכדו של הרב יוסף דב סולוביציק.

  יעקב |
  הגב