האשה מבלארוס: אמנון כהן הוא החשוד בקבלת הטבות מפוקפקות • וידאו

בית המשפט התיר לפרסם את שמו של ח"כ אמנון כהן החשוד בקבלת הטבות אסורות. על פי החשד, איש העסקים שלח לכהן אישה – והוא בתמורה, קידם את האינטרסים שלו. עורכי דינו: "בטוחים שגם הפעם התיק יסגר ללא כלום" • צפו בתחקיר עובדה המלא על אמנון כהן.

בית המשפט התיר לפרסם את שמו של ח"כ אמנון כהן  החשוד בקבלת הטבות אסורות. אתמול הוארך מעצרו של כהן בחמישה ימים לאחר שנעצר בחשד לקבלת שוחד בעל אופי אסור על פי ההלכה.

כהן שימש כחבר כנסת מטעם סיעת ש"ס,  הודיע כהן על פרישה מהחיים הפוליטיים.

בעקבות תחקיר עובדה אתמול הוא נחקר באזהרה בחשד שקיבל שוחד מאיש עסקים, בין היתר באמצעות הטבות בעלות אופי אסור בתמורה לקידום עניינים הנוגעים לתחום עיסוקו של האיש.

בבית המשפט השלום בראשון לציון  התקיים הדיון שבסיומו כהן יצא ללא אזיקים, כשהוא מלווה בחוקרים.

על פי החשד, איש העסקים  שלח לכהן אישה – והוא בתמורה, קידם את האינטרסים שלו.

המשטרה יצרה קשר  עם אותה אישה – שאינה תושבת ישראל ומתגוררת בבלארוס – והביאה לארץ לצורך החקירה. כאמור מעצרו של כהן לאחר שנערך עימות בין כהן לאישה.

עורכי דינו של ח"כ לשעבר אמנון כהן שנחקר בחשד לקבלת שוחד מסרו: "החשדות נגד מרשנו אינם אלא מיחזור של טענות ישנות שנבדקו עד דק על ידי טובי חוקרי משטרת ישראל, בליווי צמוד של הפרקליטות. אותה פרקליטות הורתה אז על סגירת התיק, ואנו סמוכים ובטוחים שגם הפעם התיק ייסגר".

מהמשטרה נמסר כי "לאחרונה, הודות למאמצים חקירתיים, אשר התאפשרו בין היתר בעקבות תחקיר "עובדה" והניבו התפתחויות והודות להזדמנות מבצעית שאפשרה התקדמות חקירתית, בוסס באופן משמעותי החשד לביצוע עבירות שוחד ומרמה והפרת אמונים על ידי הח"כ לשעבר והוא עוכב לחקירה באזהרה ובהמשך נעצר".

תחקיר עובדה לצפייה.

על פי התחקיר שפורסם בעובדה, חשף איש העסקים דניאל מולקנדוב את הסיפורים האפלים של ח"כ אמנון כהן מש"ס שהתפטר לאחרונה במפתיע מהכנסת וכן כיצד הפעיל את כהן כדי לקדם חוקים שייטיבו עם עסקיו, ובמקביל, לדבריו, העביר לידיו סכומי כסף נכבדים, שהגיעו לכדי מאות אלפי שקלים.

 התחקיר המלא

 

השניים הכירו ב-2003 במסגרת פעילותם המשותפת בקונגרס יהדות בוכרה. מערכת היחסים ביניהם התהדקה כאשר מולקנדוב התפרסם כברוקר מצליח בשוק ההון, וכהן שימש כחבר כנסת חרוץ מטעם סיעת ש"ס, שכיהן בין היתר כיו"א ועדת הכלכלה וכיו"ר הוועדה לביקורת המדינה.

מולקנדוב מספר בתוכנית "עובדה" לאילנה דיין ולרויטל חובל כיצד הפעיל את כהן כדי לקדם חוקים שייטיבו עם עסקיו, ובמקביל, לדבריו, העביר לידיו סכומי כסף נכבדים, שהגיעו לכדי מאות אלפי שקלים. לדבריו, לכהן היה מפתח לדירה של מולקנדוב בנס-ציונה. לטענת מולקנדוב, כשכהן רצה לקבל כספים, הוא שלח לו בפלאפון הודעת טקסט: "אפשר לבוא להשקות עציצים?"

עוד בתחקיר, מה בדיוק עשה אמנון כהן במלון בים המלח, בניגוד לידיעת אשתו, יש לציין כי כהן מכחיש מכל וכל את הדברים.

עורכי הדין ד"ר יעקב וינרוט, עמית חדד ואושר רובינגר פרקליטיו של אמנון כהן מסרו בתגובה לתחקיר ששודר בערוץ 2: דניאל מולקנדוב הוא עבריין מורשע שאף ריצה עונש מאסר. מדובר באדם מניפולטיבי שאינו בוחל בדבר כדי להגשים את מטרותיו הפסולות. מר מולקנדוב ניסה לסחוט את מר כהן, בין היתר באמצעות קלטות "מבושלות", וכשזה סירב להיסחט העליל עליו שורת עלילות שווא כשהוא מבקש לקבל לעצמו מעמד של עד מדינה. משטרת ישראל, בליוויה הצמוד של הפרקליטות, בחנה את כל טענותיו של מולקנדוב עד דק והחליטה שיש לסגור את התיק אף מבלי לזמן את מר כהן לחקירה. והדברים מדברים בעדם. מר כהן מעולם לא קידם חקיקה תמורת תשלום או טובת הנאה כלשהי. מתוך רצון להסיר ולו הקל שבספקות, עבר מר כהן בדיקת פוליגרף בה נשאל במפורש האם קיבל טובות הנאה ממולקנדוב. מר כהן השיב על שאלה זו בשלילה ונמצא דובר אמת באופן מובהק. כאשר הבין מולקנדוב, כי משטרת וישראל אינה נותנת כל אמון בגרסתו המופרכת על פניה, החליט לנסות את מזלו ולפרסם את הדברים באמצעות כלי התקשורת.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.