הותר לפרסום: האסיר x שם קץ לחייו אחרי פגישה קשה עם רעייתו

בית משפט השלום בראשון לציון התיר הבוקר לפרסום את מסקנות חקירת מותו של בן זיגייר – האסיר X, בתא המעצר בבית הסוהר איילון. חקירת מקרה מותו של המנוח העלתה כי קיימות ראיות לכאורה לכך שמחדלי גורמים שונים בשב"ס גרמו את מותו.

על פי פרוטוקול הדיון, שפורסם הבוקר ב'ישראל היום', ב-15.12.2010 בשעה 20:19, זיגייר נמצא כשהוא תלוי במקלחת תא המעצר, כשעל צווארו כרוך סדין הקשור לחלון תא השירותים. מהחקירה עולה, כי בבוקר אותו היום פגש זיגייר את אשתו ובתו בבית הסוהר.
וזהו סדר היום לפי הפרסום הבוקר ב'ישראל היום':
11:10: נכנסו אשתו ובתו לתא המעצר בליווי מש"ק מודיעין.
12:05: מש"ק המודיעין מסר עדות, לפיה, כשליווה את המבקרות החוצה, הבחין שזיגייר בוכה, עצבני ונסער. המנוח ביקש למסור לאשתו פתק אולם המש"ק סירב להעבירו וקרע אותו לעיניו של זיגייר, שהביע זעם נוכח האירוע. אשתו ביקשה להיכנס לתא כדי להרגיעו. הדבר אושר באופן חריג ולאחר כמה דקות, הבחין מש"ק המודיעין כי היא בוכה.
מעדויות בחומר הראיות הסיקו, כי רעייתו של זיגייר מסרה לו בשורות קשות ולכן רגשות הזעם והבכי.
שעות אחה"צ: אחד הסוהרים מעיד כי קיבל שיחת טלפון מעורך דינו של האסיר, שביקש לדרוש לשלומו של מרשו ודרש לשוחח עמו. הסוהר העיר את זיגייר ואפשר את השיחה עם עורך הדין. השיחה לא תועדה ביומן האגף.

מצלמות האבטחה חושפות: שלב אחר שלב

18:05: האור בחדר נכבה. זיגייר נכנס למיטתו. הטלוויזיה נדלקת.
18:06: הטלוויזיה נכבית, לא ניתן לראות את האסיר.
18:54: זיגייר קם ממיטתו, הטלוויזיה נדלקת. הוא נכנס לשירותים ולא יוצא יותר. בהמשך נראות צלליות של תנועות לא ברורות.
20:19: נדלק אור בתא המעצר ופלג גופו התחתון נראה מהמקלחת, כשהוא ללא תנועה.
החקירה חושפת את כשלי השב"ס. "חקירת מותו המצער של המנוח העלתה כי קיימות ראיות לכאורה לכך שמחדלי גורמים שונים בשב"ס גרמו למותו", נכתב בפרוטוקול.
מהחקירה ניתן ללמוד, כי האסיר X הוחזק במעצר בתנאי סודיות, בידוד ומידור באגף מופרד, תחת שם בדוי, תוך הקפדה על רמת סודיות גבוהה ביותר. הוא הוחזק תחת השגחה של רופא ועובדת סוציאלית, שהגדירו אותו כ"אסיר במצוקה נפשית רמה ב'", וקבעו את רמת הפיקוח עליו לכל חצי שעה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.