הותר לפרסום: השר לשעבר שנחשד בהטיית מכרזים וקבלת שוחד – סטס מיסז'ניקוב

יחד עם מיסז'ניקוב עוכבו לחקירה גם מפיקת האירועים יולי רוט וסמנכ"ל בערוץ האופנה הישראלי עוזי גרטי ■ מיסז'ניקוב נחקר במשך שעות ארוכות באזהרה על ידי חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה

הותר לפרסום: השר לשעבר שנחקר בחשד לקבלת שוחד והטיית מכרזים הוא שר התיירות לשעבר, סטס מיסז'ניקוב ממפלגת "ישראל ביתנו". ביום שלישי עוכב מיסז'ניקוב לחקירה על ידי חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה. עוד הותר לפרסום כי יחד עם מיסז'ניקוב עוכבו לחקירה גם מפיקת האירועים יולי רוט, המקורבת לצחסז'ניקוב, וסמנכ"ל בערוץ האופנה הישראלי עוזי גרטי.

שלשום חשפה המשטרה כי היא חוקרת חשד למעשי שחיתות חמורים של מיסז'ניקוב בעת ששימש כשר התיירות. המשטרה חוקרת את מיסז'ניקוב שכיהן בממשלה הקודמת והוא נחקר במשך שעות ארוכות באזהרה על ידי חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה. החשד המרכזי נגד מיסז'ניקוב הנו להטיית מכרזים בשווי מיליוני שקלים בתמורה לשוחד. לפי החשד, השר לשעבר פעל לקידום מקורבים במכרזים שונים, שעליהם היה אחראי המשרד שהוא עמד בראשו.

בדוח שאותו פרסם מבקר המדינה, יוסף שפירא, באוקטובר 2013 הוא מתח ביקורת נוקבת על התנהלות משרד התיירות שבראשו עמד מיסז'ניקוב. בין היתר נמצאו בביקורת "ליקויים קשים בהתנהלות המשרד בדבר העברת מימון לגורמים חוץ-ממשלתיים".
המבקר קבע כי "המשרד חרג מתקנות חובת המכרזים ופעל בניגוד להנחיית היועץ המשפטי לממשלה ולהוראות החשב הכללי".

עוד קבע המבקר כי המשרד מימן באופן לא תקין פסטיבל קולנוע של סטודנטים שהופק על ידי יולי רוט והתקיים באילת בעלות כוללת של כמיליון שקל (נושא שעמד במרכז תחקיר של רביב דרוקר בערוץ 10). לפי דוח מבקר המדינה, "לנוכח כלל הנסיבות הקשורות להשתתפות המשרד במימון פסטיבל הסטודנטים, עולים ספקות בכל הקשור להתנהלותו התקינה של השר".
בנוסף העיר המבקר למיסז'ניקוב כי היה עליו לנקוט זהירות ולוודא שהוא אינו נמצא בניגוד עניינים, בשעה שקידם את הפסטיבל בפגישות ובשיחות עם נציגי החברה, המנכ"ל והיועץ המשפטי. המבקר המשיך וכתב כי הליכי אישור השתתפות המשרד הממשלתי למימון הפסטיבל חרגו מדרך המלך ומנוהל האירועים והיו רצופים בכשלים.

עוד נמצא כי הסכום שהועבר לטובת הפסטיבל – כמיליון שקל – מנוגד לנוהל האירועים, המגדיר תקרת השקעה מקסימלית של 350 אלף שקלים לאירוע מסוג זה. כמו-כן ציין המבקר כי לא נמצא נימוק ענייני לייחודיות הפסטיבל המצדיק את החריגות בהתנהלות המשרד לאישור השתתפותו והשקעתו המסיבית באירוע.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.