חשד: חסידי פרמישלאן מבני ברק מכרו נשק לאיראן

הצנזורה התירה לפרסום כי שני הישראלים החשודים בסחר בנשק עם איראן הם בעלי חברת אר.אס.פי מבנימינה. בעלי החברה הם גיסים: אביחי ויינשטיין ואלי כהן.

השניים  חסידי פרימישלן  אולם  במקור הם מבית דתי לאומי, משנת 1998 החלו להתקרב לחצר החסידות. לדבריו, מאז שנחקרו בפרשה דומה התחזקו השניים  ושינו את לבושם, הגיסים הפכו לחסידים לכל דבר שבקדושה.

השניים מתגוררים כיום  בקריית פרימישלן בבני ברק. ובשל הונם הרב יש להם  מעמד מכובד בחסידות. אלי כהן תורם רבות לחצר, ואביחי ויינשטיין נחשב כמקורב לאדמו"ר. גורם  בחסידות הוסיף  למעריב כי בשעה הזו שוהה האדמו"ר מפרמישלן בביקור בפנמה ובפמלייה הסובבת אותו נמצא גם ויינשטיין. "קיבלו אותם בחצר  בשמחה גדולה", אומר הגורם. "הם חלק בלתי נפרד מהקהילה. אני מזכיר לכם שבפעם הקודמת הם יצאו ללא כל אישום".

השבוע  פורסם בעיתון היווני "אקתימרני" כי שני סוחרי נשק ישראליים ניסו להעביר לאיראן חלקי חילוף למטוסי F- 4 פנטום, דרך יוון, ובכך הפרו  את אמברגו הנשק על איראן.

 סוכנות של ממשל ארה"ב, בשיתוף עם יחידה יוונית האחראית על חקירת הסמים, הנשק והפשעים הפיננסיים של יוון חקרה את הנושא ועלתה  כי הפעולה בוצעה בשני שלבים – אחת בדצמבר 2012 והשניה בחודש אפריל 2013.

  בגלובס דווח כי, המידע התגלה בבדיקה של המחלקה לביטחון פנים של ארצות-הברית בשיתוף יחידת הפשעים הפיננסים של יוון‎. המשלוח כלל שתי מכולות ובהן חלקי חילוף למטוסי קרב מסוג פנטום F-4 שמרכיבים חלק נכבד מצי המטוסים של חיל האוויר האיראני.

על-פי הבדיקה לכאורה, הפעולה בוצעה בשני שלבים – האחד בדצמבר 2012, והשני בחודש אפריל 2013‎.

בשני המקרים, פקידים איתרו מכולות עמוסות בחלקי המטוס במכולות ביוון, שהגיעו על-פי הפרסום מבנימינה וגבעת עדה – זאת תחת שם של חברת-קש יוונית בשם "טאסוס קאראס", הממוקמת סמוך למרכז העיר אתונה, בירת יוון. הטלפון של איש הקשר של החברה שייך בכלל לאזרח בריטי המתגורר בסלוניקי, אותו לא הצליחו הרשויות ביוון לאתר‎.

על-פי ממצאי החקירה שהחלה בשנת 2012 עצר בית המשפט ביוון את המשלוחים והורה להעבירם לידי הממשל האמריקאי.

ארצות-הברית הטילה סנקציות כלכליות על איראן אחרי המהפכה האסלאמית בשנת 1979, לרבות אמברגו מוחלט על מכירת נשק למשטר האייתולות. אם הדיווח יתברר כנכון, מדובר בהפרה חמורה של העיצומים הבינלאומיים ובמבוכה גדולה לישראל‎.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. בנט רוצה שחרדים יעבדו זה מה שאנחנו יודעים לעשות
    אנחנו גרועים מערבים מה אתם צריכים אותנו בצבא שלכם נמכור את כל האמל"ח לאבו מאזן

    מרן |
    הגב