הותר לפרסום: חשד לסחר באיברים בדרום

הותר לפרסום מזה כחודש מתנהלת בימ"ר נגב מחוז דרום חקירה בחשד לסחר באברים, מהחקירה עלה כי בנות צעירות בגילאי 18-20 מוטסות לתורכיה שם נקצרים האברים ומושתלים בחולים, החשוד המרכזי, גבר בשנות ה- 40, תושב הדרום, נמצא בבריחה ונעשות פעולות לאיתורו ומעצרו.

ביום שישי 21.3.14 הגיעו זוג הורים  לתחנת באר שבע והגישו תלונה לאחר שחיפשו את ביתם בת ה-18 ונודע להם שהיא בדרכה לתורכיה למכור כליה תמורה תשלום. החקירה הועברה לימ"ר נגב.

חוקרי הימ"ר עכבו לחקירה את הבחורה מיד עם חזרתה לארץ כעבור שלושה ימים מבלי שתרמה. מהחקירה עלה כי אכן היא טסה לתורכיה על מנת לתרום כליה אולם בעקבות הלחץ הכבד שהופעל עליה היא חזרה לארץ מבלי לתרום. במקביל עלה שמה של חברתה שכבר תרמה ואמורה לחזור לארץ . מיד עם חזרתה היא עוכבה לחקירה במהלכה סיפרה שתרמה כליה לאישה מהמרכז בשנות ה-50 לחייה אותה הכירה לפני כשנה וחצי וכי ריחמה עליה ולכן החליטה לתרום לה ללא קבלת כל תרומה.  היא הביעה צער רב על אותו עשתה והבינה כי שגתה כמו כן ציינה כי היא יודעת שהנתרמת שילמה עבור התהליך אך היא לא קיבלה כל תמורה.

במקביל נחקרה הנתרמת שקיבלה את הכליה אשר סיפרה כי אכן קיבלה כליה ללא כל תמורה ושהיא שילמה לבית החולים בתורכיה עבור ההליך הרפואי סך של 300000 ₪.

החוקרים חקרו  רופא ממרכז הארץ אשר על פי החשד ביצע את בדיקות ההתאמה והייעוץ הרפואי הנדרש טרם ההשתלה, בחקירתו הוא ציין כי הוא מכיר את החשוד המרכזי שנמצא כאמור בבריחה שנהג לשלוח אליו חולים לייעוץ ובדיקות.

עד כה עולה  מהחקירה חשד לסחר באברים באמצעות אדם שלישי שתיווך בן התורמות לנתרמות תמורת תשלום בחו"ל וכי המאמצים החקירתיים והמודיעיניים יימשכו אותו עד למעצרו של החשוד המרכזי ומיצוי החקירה עימו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.