הותר לפרסום: יעקב פינק – עוה"ד שהתוודה שגנב מלקוחותיו

פינק, עורך דין ירושלמי מוכר המתמחה בנדל"ן, הודה כי גנב כ-14 מיליון שקל מלקוחותיו, בעיקר כספים שהיו נתונים בידיו כנאמן של לקוחותיו בעסקאות מקרקעין ■ הגיע להסדר טיעון עם הפרקליטות, לפיו הוא ייכלא ל-5 שנים

הותר לפרסום: עו"ד יעקב פינק מירושלים הוא עורך הדין שהתוודה במשטרה שגנב מלקוחותיו כספים בהיקף של 14 מיליון שקל.

 

ראשיתה של הפרשה בווידויו המפתיע במשטרה של פינק, עורך דין ירושלמי מוכר המתמחה בנדל"ן, כי גנב כ-14 מיליון שקל מלקוחותיו, בעיקר כספים שהיו נתונים בידיו כנאמן של לקוחותיו בעסקאות מקרקעין שונות.

עו"ד פינק נעצר בהסכמתו למשך כשבועיים, ושמו נאסר לפרסום עד היום (א'). בנוסף, בית משפט השלום בירושלים האריך היום את מעצרו עד 19 באוקטובר.

עד כה נודע כי פינק הגיע ביוזמתו למשטרה והודה כי גנב במשך שנים ארוכות מיליוני שקלים מחשבונות הנאמנות של לקוחותיו, זאת על רקע הסתבכות כספית שלו לפני שנים.

חדש: באפשרותכם לסמן קטע מהמאמר ולשתף רק אותו. סמנו קטע ושתפו.

ככל הידוע, במהלך השנים, כאשר לקוחותיו ביקשו לדעת מה מצבם הכספי, פינק הציג בפניהם מצג-שווא, לפיו החשבון מנוהל בצורה סדירה, ולצורך כך אף זייף מסמכים שנחזו להיות מסמכים בנקאיים.

פינק, שהודה כי גנב כספים במשך 16 שנים מחשבונות נאמנות של לקוחותיו, הגיע להסדר טיעון עם הפרקליטות, לפיו הוא ייכלא ל-5 שנים, רישיונו יישלל לצמיתות, והוא יעמיד את כלל נכסיו לצורך פיצוי נפגעי העבירות שביצע.

בשבוע שעבר (ד') החלו נושיו ולקוחותיו של עו"ד פינק לדרוש את הכספים שגזל מהם והגישו לבית המשפט המחוזי בירושלים בקשה דחופה למינוי עורכי הדין אביחי ורדי ועדי כרמלי לכונסי נכסים זמניים או מנהלים מיוחדים לנכסיו של פינק, וכן בקשה דחופה למתן צו כינוס כנגדו והכרזה עליו כפושט-רגל.

הבקשה הוגשה בשם שני לקוחותיו של עורך הדין, שטוענים כי הוא מעל בכספי נאמנות ובכספים נוספים שהפקידו בידו; האחד, דוד לב טוב, הטוען כי עורך הדין מעל בכ-2.4 מיליון שקל מכספו; והשנייה, ברטה גוטמן (80), שטוענת כי עורך הדין גנב 1.5 מיליון שקל מכספה.

השניים טוענים כי יש להגן על הנכסים שנותרו לעורך הדין, בטרם ייגזלו על-ידי נושים שונים, ולמנות להם כונס נכסים.

היום מינה בית המשפט את עורכי הדין עדי כרמלי ואביחי נ. ורדי ככונסי נכסים זמניים לנכסיו של עו"ד פינק.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.