חשד: ישראלים סייעו לשיקום מנהרות "כדי להתפרנס"(וידאו)

מהרסייך ומחריבייך: שלושה ישראלים, שני אנשי עסקים, ותושב עוטף עזה, נאשמים שמכרו סחורות לגורם בעזה, בידיעה שהן מיועדות לפרויקט המנהרות של חמאס שנפגע ב"צוק איתן"

ישראלים בשירות חמאס: תושב מושב מבטחים שבמועצה האזורית אשכול, נאשם שסייע להעביר לארגון הטרור חומרים שנועדו לכאורה לשיקום מערך המנהרות של הארגון – כך הותר היום (ב') לפרסום. יחד עימו, שנאשם כי קיבל בתמורה לעבודתו סכומי כסף גדולים, נעצרו שני אנשי עסקים מהמרכז, בעלי חברות של מוצרי ברזל.

הסיפור החל אחרי שבתקופה האחרונה נתפסה במעבר כרם שלום משאית שבה הוסלקו כמויות עצומות של ברזל אשר היה אמור להיות מועבר לרצועה. מחקירה של השב"כ וימ"ר נגב התברר כי לאותה משאית שניסתה להבריח ברזל קשורים שלושה ישראלים, והם נעצרו לפני שלושה שבועות.

השיטה פעלה כך: שני בעלי העסקים ממרכז הארץ, שלהם חברות של מוצרי ברזל, ניסו לגרוף רווחים באמצעות העברת מוצרים באופן לא חוקי לעזה. לפי האישום, הם יצרו קשר עם גורם ברצועה, ובאמצעותו הגיעו החומרים שלהם, בסופו של דבר, לידי חמאס. בין היתר הם העבירו צינורות, מתכות שונות, קורות לבנייה ומעליות לתוך הרצועה. השניים, שעבדו יחד עם פרץ, השתמשו בשטח האחסון שלו במושב, שנמצא לא רחוק מהמעבר.

הסחורות של שני אנשי העסקים הגיעו אל השטח של התושב, שם נפרקו. לאחר מכן התושב נהג, לפי האישום, להחביא את הסחורה למשאיות באופן שלא יאפשר לזהות אותה. אלה יצאו כל בוקר אל המעבר, שם חיכה הגורם העזתי שהעביר את הסחורות לידי חמאס. עוד התברר, כי כדי להסוות את הפעילות הבלתי חוקית לכאורה עם איש הקשר בצועה, הקימו אנשי העסקים חברות פיקטיביות שלא יעוררו חשד בקרב אנשי הביטחון במעבר כרם שלום.

החקירה העלתה כי השלושה קיבלו מיליוני שקלים עבור "שירות" העברת הסחורות אל הרצועה. בחקירתם במשטרה הודו השלושה במעשים המיוחסים להם, והודו כאמור בקשר לחמאס. החוקרים משוכנעים שהם ידעו שהמתכות נועדו למנהרות של הארגון. נגד השלושה הוגש כתב אישום ומיוחסות להם עבירות של מימון טרור, עבירות ביטחון והלבנת הון.

גורמי ביטחון הזהירו את שני אנשי העסקים במהלך השנה האחרונה, אחרי שהתברר כי אחד מלקוחותיהם קשור לחמאס ומעביר סחורה לארגון – אך לדברי גורמים במשטרה, חרף האזהרות המשיכו השניים בהעברת החומרים.

בישובי עואף עזה הגיבו בהלם לחשדות. מזכיר היישוב בו מתגורר אחד מהחשודים אמר לחדשות 2 Online: "זו הפתעה גמורה לחברים פה ולמושב ולכל האזור בכלל…זה מקרה בודד ויוצא דופן". לטענתו, הוא לא זיהה התנהגות מוזרה אצל החשוד.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.