נס חנוכה: כוח צה"ל חיסל שני מחבלים שתיכנן לבצע פיגוע בחנוכה

הערב (שלישי) בפעילות של כוחות מיוחדים של שב“כ, יחד עם כוחות ימ“מ וכוחות צה“ל, שפעלו בכפר יאטה בסמוך לחברון, נהרגו 2 מחבלים שהשתייכו לתשתית סלפית ג‘יהאדית אשר פעלה באזור ותכננה לבצע פיגוע בימים אלה.

ברכבם של המבוקשים נמצאו שני אקדחים ומספר מטעני חבלה. לניסיון המעצר קדמו מספר מעצרים שבוצעו לאחרונה של פעילי התשתית מאזור יתיר ושכם.

מהחקירות עד כה עולה כי פעילי התשתית תיכננו לבצע שורה של פיגועים נגד מטרות ישראליות ונגד מטרות נוספות של הרשות הפלסטינית. בחודשים האחרונים שקדו המחבלים על הקמת תשתית צבאית נרחבת ובכללה הכנת דירת מסתור ורכישת אמצעי לחימה.

גורם בכיר בפיקוד מרכז אמר ל-ynet: "המבצע בוצע אחרי מעקב של שבוע. ברכב נתפסו שני מטעני נפץ ונשקים ונראה שזו התארגנות מקומית בהשראה של איסלאם הקיצוני. הם תכננו לפגוע בכוחות צה"ל ויתכן שגם לבצע פיגוע חטיפה. לפי חלק מההערכות, הם תכננו גם פיגועים נגד יעדים של הרשות הפלסטינית. ככל הנראה אין להם עבר חבלני. במהלך הניסיון לעצור אותם הלוחמים ביצעו ירי לעבר הגלגלים, ומשם התפתחו חילופי אש".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. לעם ישראל, עוד מעט יהיה לנו חנוכה!!!!, ואנחנו ממש מרגישים שאנחנו בדיוק באותו המצב כפי המכבים היו, כמו שעם ישראל היה בימים ההם. אנחנו עוד לא מרגישים את זה חזק כמו שהם חשו, אבל היהודים הרגישים, אלו שמשתדלים-לפחות להיות קרוב לה', מרגישים שמשהו מאד לא בסדר, גם בארץ וגם בעולם. זה ברור יותר בעולם, שה"תרבות", או חוסר-התרבות של היוונים, הרעיונות העקומים של היוונים, של עשיו, של הרומאים, מתחילה ממש להשתלט על העולם, עם כל הדברים העקומים שהאלילים שלהם היו מתעסקים עם זה.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב