הותר לפרסום: לוחם גבעתי נהרג מירי צלפים

סמל מחלקה בחטיבת גבעתי, בן 21, מפתח תקווה. סמל-ראשון אביב לוי ז"ל נפל לאחר שנפגע מירי מחבלים לעבר כוחות צה"ל בדרום רצועת עזה

לוחם צה"ל נפל אתמול (ו') בפעילות מבצעית בדרום רצועת עזה

דובר צה"ל פרסם את שמו של לוחם צה"ל, סמל-ראשון אביב לוי ז"ל, סמל מחלקה בחטיבת גבעתי, בן 21, מפתח תקווה. סמל-ראשון אביב לוי ז"ל נפל לאחר שנפגע מירי מחבלים לעבר כוחות צה"ל בדרום רצועת עזה.
אביב הוא ההרוג הראשון מאש חמאס מאז תום מבצע "צוק איתן" ב-2014, נפגע מירי צלפים בחזהו למרות שלבש אפוד קרמי ומותו נקבע בבית החולים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו שלח הערב תנחומים למשפחתו של הלוחם שנהרג: "אביב נלחם יחד עם חבריו בנחישות ובגבורה בטרור מרצועת עזה, ולצערנו המאבק הזה לפעמים גובה מאיתנו מחיר כבד מנשוא. ליבנו עם המשפחה".

שחר, חברתו של אביב ז"ל, כתבה הבעמוד האינסטגרם שלה דברי פרידה: "אהוב יקר שלי, לוחם שלי. לא נקלט לי מה שקורה מהרגע שהלכת לי. הלב נשרף והדמעות לא מפסיקות לזלוג, מי היה מאמין שתלך לי כל כך מהר . הלכת לעוד הפס"ד רגיל של יום שישי וזה מה שקרה. הודיעו שיש חייל פצוע וניסיתי להפוך את כל העולם ורק מה שרציתי זה לשמוע שאתה בסדר ושהכול טוב איתך. באותו הרגע שהודיעו פרצתי בבכי ונפלתי לרצפה".

"היית בשטח על הגדר ימים ולילות ותמיד אמרתי לך את אותו המשפט 'תשמור על עצמך'", הוסיפה. "בחיים לא פחדת מכלום לא משנה מה עמד בדרך שלך, תמיד כשהיינו מדברים היית מתעצבן על חיילים שלך שהם מורידים את הקרמי והקסדות, תמיד היית מוכן ודרוך לכל דבר קטן. אמנם לא עברנו תקופה ארוכה ביחד אבל תקופה משמעותית שבה נקשרנו".

בעקבות האירוע צה״ל השמיד שלוש מפקדות גדודיות של ארגון הטרור חמאס בזיתון, חאן יונס ואל-בורייג׳

בשעות האחרונות פעל צה״ל בעוצמה רבה כנגד מטרות טרור של ארגון הטרור חמאס. לאחר תקיפת שמונה מטרות על-ידי כלי טיס וטנקים, נתקפו כ-60 יעדי טרור על-ידי מטוסי קרב.

במוקד התקיפה הושמדו כליל שלוש מפקדות גדודיות של ארגון הטרור חמאס – מפקדת גדוד זיתון בצפון הרצועה, מפקדת גדוד חאן יונס בדרום הרצועה ומפקדת גדוד אל-בורייג׳ במרכזה.

במפקדות הושמדו כ-60 מבנים ותשתיות ונשללו יכולות פיקוד, שליטה וטרור משמעותיות.

תקיפות צה"ל הביאו לפגיעה קשה במערכי הפיקוד והשליטה, אמצעי לחימה, תשתיות צבאיות, הגנה האווירית, מערכי אימונים, מערכי הלוגיסטיקה ובתשתיות צבאיות שונות של ארגון הטרור חמאס בגדודים שנתקפו.

בין המטרות הותקפו מפעלים ומחרטות לייצור אמצעי לחימה, פיר כניסה לרשת מנהרות טרור, מפעל המשמש לייצור רכיבים לתשתיות תת-קרקע, מחסן כלי טיס בלתי מאוישים, חמ"לים צבאיים, מתחמי אימונים, עמדות תצפית ועוד.

התקיפה בוצעה בתגובה לפיגוע הירי בו נפל לוחם צה"ל אמש (ו'), וכן לפעילות הטרור של ארגון הטרור חמאס לאורך הגדר, טרור האש והפרות הסדר האלימות בהן בוצעו פעולות טרור רבות לעבר תשתיות ההגנה וכוחות הביטחון.

תקיפה זו מביאה לידי ביטוי את היכולות האוויריות, המודיעיניות והמבצעיות של צה"ל. הצעדים ילכו ויתרחבו ככל שיידרש.

ארגון הטרור חמאס מוסיף להוביל טרור נגד אזרחי ישראל ותשתיות הביטחון המגנות עליהם, מפר את הריבונות הישראלית ומסכן את אזרחי ישראל וכוחות הביטחון.

פעולות הטרור של חמאס, שמבוצעות בכסות האזרחים, מדרדרות את מצבם של תושבי עזה ומביאות לפגיעה גם במאמצים ההומניטריים שמאפשרת ישראל.
בצה"ל רואים בחומרה רבה את פעילות הטרור של ארגון הטרור חמאס. חמאס הוא שאחראי לכל המתבצע מעזה והוא שאחראי להשלכות פעולות הטרור והתגובה עליהן.

צה"ל ערוך למגוון תרחישים אליהם התכונן בשנים האחרונות ונחוש להמשיך לבצע את משימתו להגן על אזרחי ישראל נמסר מדובר צה"ל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.