לוחם צה"ל חשוד בריגול וסיוע לאויב

החשוד, חייל צה"ל בדרגת רב"ט מדליית אל-כרמל, נעצר לפני כחודש והוגש נגדו כתב אישום בעבירות של העברת ידיעה סודית וסיוע לאויב

פרשת הריגול החמורה מסתעפת: חייל צה"ל הילאל חלבי, תושב דליית אל-כרמל, חשוד בעבירות של העברת מידע סודי ועזרה לאוייב בפרשת הריגול החמורה לסוריה – שנחשפה שבוע שעבר. על פי כתב האישום שהותר לפרסום לפני שעה קלה, חלבי העביר מידע מסווג אשר בכוחו לפגוע בביטחון המדינה על פעילות צה"ל בגבול הצפוני לאזרח ישראלי, והאחרון העביר אותו לסוריה. החייל העביר את המידע לאזרח בעודו משרת כחלק מכוח האבטחה לפעילות זו.

כזכור, לפני כשבוע הותר לפרסום החלק הראשון של פרשיית הריגול, בו נחשף כי כתב אישום הוגש נגד אל-מקת (48) ממג'דל שמס, ששוחרר מהכלא הישראלי לפני שנתיים וחצי, בגין ריגול חמור לטובת המשטר הסורי. אל-מקת מואשם כי העביר לגורמי מודיעין סוריים חומרים מצולמים, דו"חות ותצפיות על פעולות צה"ל ברמת הגולן.

אל-מקת, שנעצר באחרונה, הואשם בבית המשפט המחוזי בנצרת בעבירות של ריגול חמור, סיוע לאויב בעת מלחמה, תמיכה בארגון טרור ומגע עם סוכן חוץ. אל-מקת נאסר לראשונה ב-1985 בעוון פעילות חבלנית עוינת, ישב 27 שנה בכלא ושוחרר באוגוסט 2012, לאחר ריצוי מלוא עונשו.

מהחקירה עלה כי אל-מקת תיעד את פעילות צה"ל בגבול הצפון, אסף מידע על אודותיה, גם בסיוע אחרים, והעבירו לגורמי מודיעין וממשל בסוריה. במערכת הביטחון אמרו כי העברת המידע התבצעה.

באמצעות העלאת חומרים לרשת האינטרנט, פרסום החומרים בטלוויזיה הסורית ובאמצעות קשר ישיר של אל-מקת לגורמים בסוריה.

כאמור, מעצרו של חלבי הוא הסתפעות החקירה בעניינו של אל-מקת. ע"פ ההערככות שהשמיעו גורמים משפטיים וביטחוניים הם צפויים לרצות עונשי מאסר ארוכים במידה ויורשעו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.