מחבל רצח את סמל תומר חזן מבת ים – גופתו הוסתרה בבור מים

 

 

הותר לפרסום: סמל תומר חזן, בן 20 מבת ים, נרצח מצפון לכפר סניריה וגופתו הוסתרה בבור מים.

במהלך מבצע מושתף של כוחות השב"כ, הימ"מ וצה"ל הם פשטו על בית המחבל נדאל עאמר (42) מבית אמין וגילו כי הוא רצח את החייל על מנת  לסחור בגופתו.

 

המטרה של החבורה הייתה להביא לשחרור אחיו, איש תנזים אשר כלוא 10 שנים בישראל בגין מעורבות בפיגועים.

 

אמש, סמוך לשעה 22:00 בערב, התקבל דיווח בשב"כ על חייל שנעדר מביתו בבת ים, החייל נעדר כבר  משעות הבוקר ומשפחתו יצרה קשר עם גורמי הביטחון .

 

חפ"ק מודיעין משותף לצה"ל ולשב"כ נפתח . במקביל, הגיע לשב"כ דיווח על כך שנהג מונית הסיע ביממה האחרונה את החייל שנעדר יחד עם עמאר, תושב הכפר בית אמין שבשומרון, ליישוב שערי תקווה הסמוך לכפר.

כוחות מיוחדים של צה"ל  פשטו בלילה על בית המשפחה בכפר ועצרו את נדאל ואחיו, ועוד מספר תושבים . נדאל  הודה בחקירתו ששכנע את החייל שעבד איתו במסעדה בבת ים לנסוע איתו לכפר בו מתגורר. שהגיעו לפאתי הכפר, נדאל נטל את החייל לשטח פתוח צפונית לכפר סניריה שם רצח אותו והסתיר את גופתו בבור מים.

 

המחבל הוביל את כוחות הביטחון בשעות הבוקר לנקודה ששם אותרה הגופה, הוא הסביר שביצע את המעשה כדי לסחור בגופתו ולשחרר את אחיו מהכלא הישראלי. מהשב"כ נמסר כי החקירה בעיצומה וצפויים מעצרים נוספים.

 

גורמים פלסטינים מסרו ל-ynet כי על הכפר עצמו מוטל עוצר. "צה"ל סורק את האזור ומנסה לאתר כלי נשק. הם הוסיפו כי שישה או שבעה בני אדם, כולם בני משפחה אחת, נעצרו בחשד לסחר בנשק".

 

במרכז הארץ שם מתגורר החייל אווירה קשה מאוד וזעקות שבר נשמעו מבין כותלי הבית.  נציגי צה"ל הגיעו לשוחח עם בני המשפחה.  ואף צוותי מד"א ונציגי המשטרה הגיעו לבית החייל. אחד השכנים סיפר כי "המשפחה שקטה. מדובר בשכנים טובים. הלכו לה החיים, המשפחה הרוסה", ושכן אחר הוסיף כי "המשפחה מקסימה וההורים מקסימים. הוא היה ילד טוב וחמוד. קסם של משפחה, אסון גדול".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.