הותר לפרסום: נחשפה חוליית חמאס שתכננה לבצע פיגוע בבית כנסת וברכבת ולחטוף חייל

חמאס ממשיך בהתערבותו ונסיונותיו לפגוע בתוך שטח ישראל ונכשל בחסדי שמים. המשטרה מפרסמת כי נחשפה חוליית טרור שקיבלה הנחיות מאנשי חמאס בעזה ותכננה פיגועי ירי, חטיפה והפעלת מטענים בבסיס צבאי, בבית כנסת ובתחנות אוטובוס. שלושה ובהם אזרח ישראלי שהואשמו בשורת עבירות ביטחוניות.

כתב אישום הוגש היום (שני) נגד שני אחים מאזור חברון ואזרח ישראלי המתגורר באחד הכפרים בוואדי ערה: השלושה נעצרו בפעילות משותפת של שירות הביטחון הכללי, חטמ"ר יהודה של צה"ל ומשטרת ישראל. "הנאשמים תכננו לבצע פיגוע במסגרתו יגרמו לפיצוץ מטען רב עוצמה במקום הומה אדם בישראל, זאת במטרה לגרום לרציחתם של יהודים רבים", נכתב בכתב האישום. בהוראת החמאס החוליה תכננה לחטוף חיילים בשביל מיקוח ולפוצץ מכונית תופת.

התוכנית הרצחנית היתה פיגועים המוניים בתחנת הרכבת בבנימינה, בית כנסת בזכרון יעקב ותחנת אוטובוס בוואדי ערה. הם תכננו לרכוש מחרטה ורכב לצורך המשך פעילות הטרור. "חשיפת התשתית והפעילות אותה תכננה ושאפה לקדם ממחישה, פעם נוספת, את רמת האיום הגבוהה מפעילות החמאס ובדגש על פעילים שנכנסים לשטחי ישראל ושוהים בה באופן בלתי חוקי"

חברי החוליה הם חסן זידאת בן ה-23 מבני נעים שליד חברון, אחיו מוחמד זידאת בן ה-25 מבני נעים וממדוח יונס בן ה-24 מערערה.

בכתב האישום נרשם כי אחד מתושבי חברון יצר קשר עם אנשי חמאס בעזה וקיבל מהם מידע ותדרוכים לגבי הקמת החוליה והוצאה לפועל של פיגועים. חברי החוליה אף רכשו אמצעי לחימה לצורך הפיגועים וגם מכונית בה תכננו לשים מטעני חבלה ולפוצץ.

בכתב האישום שהוגש לבית המשפט המחוזי בחיפה נכתב. "בשנת 2014 "סיפר נאשם 2 (מוחמד זידאת) לנאשם 3 (יונס) כי בכוונתו לבצע פיגוע טרור בתחנת הרכבת בבנימינה, באופן שבו יטמין מטעני חבלה בתוך הרכבת או על פסי הרכבת, יפוצצם ויגרום למותם של ישראלים רבים, מוחמד זידאת הציע ליונס לקחת חלק בהוצאתו לפועל של הפיגוע ויונס סירב מחשש שהשניים ייתפסו, נוכח מצלמות אבטחה שנמצאות במקום".

ב-2015 האח השני – חסן זידאת – החליט להצטרף לחמאס ו"להקים חוליה צבאית שתבצע פיגועי טרור נגד יהודים בישראל ובגדה המערבית, בשם הארגון". הוא יצר קשר עם פעיל חמאס מעזה בשם מחמוד קצאץ, שהנחה אותו כיצד עליו לבצע את הפיגועים וגם הבטיח לסייע במימון פעילות החוליה. זידאת עמד בראש החוליה, החל לעבוד למען גיוס פעילים והנחה את אחד מחברי החוליה לרכוש כלי נשק.

"במסגרת פעילות החוליה, ובהתאם להנחיות שקיבל מקצאץ, תכנן נאשם 1 (חסן זידאת) לחטוף אזרח ישראלי מטרמפיאדה באזור העיר עפולה, זאת לצורכי מיקוח", טוענים בפרקליטות. זידאת הנחה את אחד מחברי החוליה – שלא הואשם – לחפור בור באדמה בו יוסתר החטוף: לבסוף פיגוע החטיפה לא יצא אל הפועל, למרות שהחוליה החלה בחטיפת הבור.

זידאת גם שוחח על האפשרות לבצע פיגוע ירי לעבר מטרות ישראליות וגם תכננו לייצר מטענים לצורך ביצוע פיגועים: ביוני 2015 סיירו הנאשמים סביב בסיס צבאי כדי ללמוד את התנהלות הכוחות. החוליה תכננה לבצע פיגועי טרור נגד החיילים באזור הבסיס, וזמן קצר לאחר מכן רכשו בעזרת הנאשם השלישי – ממדוח יונס, ערבי-ישראלי תושב ערערה – כלי נשק ותחמושת, בהם גם התאמנו. התכנונים לבצע פיגועי ירי בשטח מדינת ישראל ובגדה המערבית נמשכו גם ב-2016, לפי כתב האישום, וחברי החוליה סיכמו כי ישתמשו בתעודות זהות מזויפות ובאמל"ח לצורך ביצוע פיגועי ירי – שלבסוף לא יצאו אל הפועל.

לנאשמים מיוחסות עבירות חמורות: חסן זידאת נאשם במגע עם סוכן חוץ, חברות בארגון טרור, קשר לפשע ועבירות נשק; מוחמד זידאת מואשם במתן שירות להתאחדות בלתי מותרת, עבירות נשק ושהייה בלתי חוקית; וליונס מיוחסות עבירות של "קשר לסייע לאויב במלחמה", חברות בארגון טרור ועבירות נשק.

כתב אישום הוגש הבוקר גם נגד שני תושבי ואדי ערה שמואשמים בסחר בנשק. אחמד יונס,

עורך הדין שמייצג את שני הצעירים מוואדי ערה שמואשמים בסחר, אמר לחדשות 2 Online: "נפגשתי לאחרונה איתם, הם לא ידעו על הכוונות של תושב היישוב שלהם ותושבי חברון להוציא לפועל פיגוע".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.