הותר לפרסום: נלכדה חוליית מחבלים

השב"כ התיר לפרסום כי לפני כחודש וחצי נעצרו בס"ד חברי חוליית טרור שפעלו לקידום פיגועים

שירות הביטחון הכללי התיר כעת לפרסום כי בסיעתא דשמיא – בפעילות אנשיו, בשיתוף עם צה"ל ומשטרת ישראל – נעצרו במהלך חודש נובמבר 2017 חברי חוליית טרור באזור יהודה ושומרון אשר פעלו לקידום פיגועים, בהנחיית פעיל חמאס מרצועת עזה.

בחקירה בשב"כ נחשף כי הגורם העומד מאחורי פעילות החוליה הינו עבדאללה עראר, פעיל חמאס אשר היה מעורב בעבר בחטיפתו של ששון נוריאל ז"ל, גורש לרצועת עזה במסגרת "עסקת שליט" ומאז שב לעסוק בפעילות טרור.

על פי החשד, הנחה עראר את עלאא סלים, תושב ג'בע שבבנימין להקים חוליה ולרכוש רובה M16 לטובת ביצוע פיגוע בהקדם, והעביר לו כספים לצורך כך.

סלים פנה לריאן תואם, המתגורר גם הוא בג'בע, בבקשה כי יסייע לו לרכוש רובה ולשם כך העביר לו אלפי ש"ח. בנוסף פנה עלאא לשחדה תואם, וביקש כי יסייע לו לגייס פעילים לחולייתו. בהמשך, פנה שחאדה תואם למחמוד אבו ערקוב, פעיל חמאס צעיר, תושב א-ראם, וגייסו לחוליה.

החקירה מנוהלת בתיאום עם התביעה הצבאית, הבוחנת את חומרי החקירה בטרם הגשת כתבי אישום כנגד החשודים.

גורם בשב"כ אמר: "בתקופה האחרונה ניכרת מוטיבציה גוברת של מפקדת החמאס ברצועת עזה לקדם פיגועים באמצעות פעילי הארגון באזור יהודה ושומרון. כוחות הביטחון ימשיכו לפעול בנחישות לסיכול מאמצי חמאס להוצאת פיגועים בישראל ומבהירים כי חמאס ברצועת עזה ימצא אחראי לכל פיגוע שיצא בהכוונתם".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.