הותר לפרסום: נעצרו מפעילי הפלג הצפוני והקיצוני של התנועה האסלאמית

בפעילות משותפת עם היאחב"ל של המשטרה, נעצרו לחקירה בסוף חודש מארס ובתחילת חודש אפריל 2017 למניינם, שישה מפעילי הפלג הצפוני והקיצוני של התנועה האסלאמית

שירות הביטחון הכללי התיר לפרסום כי בפעילות משותפת עם היחידה הארצית לחקירות בין-לאומיות (יאחב"ל) של המשטרה, נעצרו לחקירה בסוף חודש מארס ובתחילת חודש אפריל 2017 למניינם, שישה מפעילי הפלג הצפוני והקיצוני של התנועה האסלאמית. בין העצורים גם בכיר התנועה סלימאן אגבאריה אשר שימש כמנהל התנועה בפועל.

העצורים הם, סלימאן אחמד מצטפא אגבאריה, מצטפא עלי דיאב אגבאריה, מחמד חרבי עבד זבטה מחאג'נה, פואז חסן יוסף אגבאריה ומחמוד אחמד מחמוד ג'בארין מאום-אל-פאחם. כמו כן נעצר לחקירה מוסא מחמד חמדאן סלאמה, תושב ג'בל מוכבר.

על פי ממצאי החקירה בשב"כ ובמשטרה, הפעילים שנעצרו פעלו כדי לשמר ולהמשיך את פעילות התנועה – שהוצאה מחוץ לחוק בנובמבר 2015 בשל היותה 'התאחדות בלתי מוכרת' ומוגדרת כיום כארגון טרור – בעיקר בירושלים. פעילות זו בוצעה, בין היתר, באמצעות עמותה שקשריה לתנועה הוצנעו ואף טושטשו, במטרה להימנע מנקיטת פעולות אכיפה.

במסגרת החקירה, שלוותה לכל אורכה על ידי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, נחקרו גם כ- 20 מעורבים נוספים בפעילות האסורה, בהם גם מייסד העמותה, עומר מוחמד אחמד גריפאת, תושב בית זרזיר.

תחת הנחייתו של סלימאן אגבריה פעלו העצורים אשר היו אחראים על פעילות זו תוך תיאום ותיווך מול קרנות מימון בחו"ל הקשורות לתנועת ה"אחים המוסלמים". הקרנות שימשו כצינור כספים משמעותי ומרכזי עבור התנועה עוד טרם ההכרזה עליה כהתאחדות בלתי מותרת, הוסיפו להזרים לתנועה כספים לטובת הפעילות האסורה למרות ההכרזה.

ממצאי החקירה הצביעו על כך שחלק מהתשלומים עבור הפעילות האסורה בוצעו במזומן ותוך שימוש במעטפות כסף חתומות וסגורות, כאשר הנאשמים נקטו בפעולות מכוונות אלה כדי לטשטש את פעילותם ולהקשות על השלטונות להתחקות אחריה ולאתרה. בתוך כך, במסגרת החקירה נתפסו שניים מהמעורבים כאשר הם מעבירים ביניהם סכום כסף של למעלה מ-200,000 ש"ח במזומן.

ממצאי החקירה אף הצביעו על כך שחלק מהמעורבים בפעילות האסורה שלשלו לכיסם סכומי כסף משמעותיים.

חקירה זו, החושפת פעילות משמעותית שנועדה לשמר את התנועה האיסלאמית, מצטרפת לשורת צעדי אכיפה שננקטו כנגד התנועה ופעיליה בעקבות ניסיונות לפעול למרות ההכרזה.

משירות הביטחון הכללי נמסר: "כי פעילות התנועה האיסלאמית מסכנת את ביטחון המדינה, וכל פעילות במסגרת התנועה או בזיקה אליה, לרבות עצם החברות בה, היא אסורה על פי חוק, מכוח הגדרת התנועה כארגון טרור. לפיכך, גורמי אכיפת החוק ימשיכו לנקוט בצעדי האכיפה הנדרשים כדי למנוע כל פעילות מצד התנועה ואנשיה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.